Smolík byl na operaci a přiznává: Bylo to fakt drsný, tohle nikomu nepřeju!

„Byla to děsná bolest a málem mi vyhrkly slzy. Nikomu to nepřeju prožít. Ještě teď tři týdny po tom úrazu, když si na to vzpomenu, mi není nejlíp,“ úpěl na pokoji v nemocnici Na Františku zpěvák JAKUB SMOLÍK (56).

A co se stalo? Prostě si šel zasportovat. „Hráli jsme, je to tak tři týdny zpět, tenisovou čtyřhru. Já s Pepou Mladým proti Petru Jandovi a jeho parťákovi. Zápas to byl od začátku úplně jasný. Měli jsme převahu, a tu dříve narozenou a lenivější dvojku na druhé straně kurtu suverénně drtili. Jenže…Já jsem běhavka a lítám za míčkem hlava nehlava, a to se mi vymstilo. Noha mi podklouzla a bylo po sportovní radosti. Přetrhl jsem si vazy, praskl mi meniskus a utrhl jsem si křížový vaz. No, polízanice dost drastická,“ prozradil nám, na nemocničním lůžku už ale po operaci a v dobrém rozmaru, Jakub.

Jak uvedl bolest se časem zmírnila, a tak naplánované koncerty nezrušil a vyhrával a zpíval s kapelou podle plánu. Na jeviště se přišoural o berlích a koncerty absolvoval v sedě na židli nebo na vozíku Šlo to, ale žádná hitparáda to nebyla. Nakonec se rozhodl, že svěří do rukou odborníků a nechá si koleno repasovat. Na doporučení kamaráda zvolil ortopedii Na Františku. „Před chvílí mě přivezli z operačního sálu a zanedlouho zase vyrazím zpět k domovu. A rozhodně se nemíním jen válet v peřinách a obskakovat. V sobotu jsem slíbil, že přijedu na oslavu na Konopiště, a to v žádném případě nechci měnit.“

Prý bude dělat, jako by se nechumelilo. Ovšem zřejmě ještě na vozíku. „Nechci pokoušet štěstěnu. Přeci jen koleno potřebuje čas, ale nenechám se jím moc omezovat,“ kategoricky dodal Jakub Smolík, předvedl něco pohybových kreací s francouzskými holemi a pak si ustlal opět v posteli. Odpočinek bude v nejbližších chvílích přeci jen pro něj nejdůležitější.

Foto: Herminapress

 

reklama

reklama