Sedmý díl Básníků je zatím ve hvězdách! Pavel Kříž si klade podmínky!

V kině Lucerna proběhla premiéra už šestého pokračování „ságy“ Ladislava Pecháčka a režiséra Dušana Kleina o básnících, tentokrát s názvem Jak básníci čekají na zázrak. A podle ohlasů šlo opět o film, který diváky zaujal.

Vůbec první příběh ze zmíněné série, Jak svět přichází o básníky, měl premiéru v roce 1982 a poslední spatřil světlo světa po dvanácti letech. A stejně jako předchozí díly, není úplně uzavřen a dá se pokračovat. „Myslíte, zda natočíme sedmé pokračování? Nevím, nechci nic slibovat a nezáleží to jenom na mně. Nejsem už žádný mladík, ale nikdy neříkej nikdy. Pokud Ladislav Pecháček napíše scénář a já se budu cítit dobře, proč ne. Uvidíme, je to hudba budoucnosti a nemá cenu spekulovat,“ řekl režisér Dušan Klein. A co na to scénárista? „Úplně s tím souhlasím. Máme po premiéře filmu Jak básníci čekají na zázrak a zatím dál neuvažuji. Ale neříkám kategoricky, že ne,“ trošku tajemně uvedl Pecháček.

„Já jsem s básníky pozvolna zestárnul. Šesté pokračování jde do kin, a co bude dál, se uvidí. Pokud by ale vznikla „sedmička“ tak bych do toho šel. Ovšem s jednou podmínkou, jen v tom případě, že by další pokračování vzešlo od Ladislava Pecháčka a Dušana Kleina. Jinak ne,“ uvedl představitel hlavní role Štěpána Šafránka, herec PAVEL KŘÍŽ (54).

Na premiéru zavítali skoro všichni protagonisté filmu třeba Josef Somr, kterého doprovodila manželka, Filip Antonio s kompletní rodinkou, Linda Rybová s kupou dětí, Mirek Táborský, Denisa Nesvačilová, Markéta Hrubešová s přítelem Petrem, ale i autor hudby Jaroslav Uhlíř s partnerkou a řada dalších.

Foto: Herminapress

 

reklama

reklama