Pavel Nový: Flákám se, ale aktivně!

Jako tradičně, zima nezima, dorazil jarně a nalehko herec PAVEL NOVÝ (67) na náměstí Jana Palacha. Byl totiž jedním z kmotrů autobusové kavárny POTMĚ, ve které obsluhují nevidomí kavárníci a která vyráží nabídnout své služby milovníkům kvalitní kávy do osmi měst České republiky.

Herec překvapil, nebyl zde poprvé. „Pro mě není novinkou zajít si sem. Byl jsem tu na kávě před několika lety s Lucií Výbornou a byl to zážitek, takže jsem se těšil na opakování. A znovu to bylo fajn dostat se na chvíli do světa, v němž žijí lidé, kteří nás obsluhovali. Je to velice dobrá akce a držím všem, kdo se o ni zasloužili a pro koho je určená, palce,“ nechal se slyšet Nový, který, jak prozradil, má v současné době celkem volnější režim. „Je to tak. Dokonce bych řekl, že se momentálně flákám. Ale aktivně. Na chalupě stavím takovou zeď, jak dopadne, se teprve uvidí. Ještě na ní musím zapracovat,“ dodal Pavel Nový.

Mobilní kavárna POTMĚ vyráží na svou tour už popáté. Loni, při čtvrtém ročníku obsloužili její kavárníci téměř šest tisíc hostů a od startu prvního ročníku najezdil autobus více než patnáct tisíc kilometrů. A bez nehod.

Dalším kdo přijal nabídku kmotrovství byl herec a porotce SuperStar Jan Révai. „Zašel jsem si na kávu do tohohle autobusu poprvé. Je to opravdu zážitek a klobouk dolů před těmi, kdo obsluhují i Světlušce, tedy projektu nadačního fondu Českého rozhlasu, který to má na „svědomí“. A víte, co se mi kromě jiného hodně zamlouvalo? To, že nevidíte ty obličeje, co sedí proti vám. Kvituji to s povděkem, já totiž, jak jsem zjistil, seděl naproti Pavlu Novému a docela si vystačil jen s jeho hlasem,“ se smíchem řekl Jan Révai.

Foto: Herminapress

reklama

reklama