Zdeněk Troška: Texty k písničkám na mě nechtějte!

Natočil řadu úspěšných komedií, do „života“ uvedl i několik pohádkových příběhů. Někdo mu nemůže přijít na jméno, ale má i množství fanoušků a příznivců. Režisér ZDENĚK TROŠKA (62) je v každém případě pohodář a nic ho z míry nedokáže vykolejit.

Energie z něj doslova sálá na všechny strany. „Dělám věci pro lidi. Chci, aby se bavili, a tomu podřizují všechno a že někteří kritici mi body nedávají? To neřeším, je to jejich věc. Pro mě je nejdůležitější, že na filmech, které jsem udělal, není v kinech prázdno. A o tom to je,“ řekl Troška, kterého jsme načapali ne jako autora a režiséra filmu, ale výjimečně coby kmotra.

Spolu s Valérií Zawadskou, Petrou Černockou, Kyklopem, Miriam Kantorkovou, Danem Nekonečným a dalšími známými osobnostmi pokřtil nové cédéčko zpěváka Hynka Tomma Srdcové záležitosti. „Mám rád romantické písničky a hlavně jejich texty, které jsou o něčem. Těm některým současným moc nerozumím, ale každý máme svůj vkus. Mně se konkrétně tyhle líbí, a tak jsem roli kmotra rád přijal,“ řekl Troška s tím, že sice zvládá scénáře k filmům, ale coby autor textů k písničkám by se neuživil.

Tuhle práci nechává odborníkům. „Texty k písničkám jsem nikdy nepsal a už to ani nestihnu. Každý má dělat to, co je mu nejbližší, takže se budu věnovat komediím a pohádkám. A něco už mám v rukávu. Chtěl bych natočit pohádkový příběh, na němž teď pracuji, ale víc neprozradím. Když všechno klapne, mohl by se realizovat v příštím roce. Dost ale povídání o mě, jsem tu kvůli křtu a ten si chci užít,“ vysvětlil Zdeněk Troška.

Z klasické party udělal show další kmotr Daniel Nekonečný. Jako vždy připravil ohnivou show a doporučil novou desku k aktivnímu poslechu. „Je tam řada afrodiziakálních skladeb, které podpoří smyslnost a určitě i přispějí těm, co budu chtít, k populační explozi. A to já, jako vyslanec království rozkoší vítám,“ nechal se slyšet Dan a svým tradičně netradičním příspěvkem uzavřel kmotrovskou party.

Foto: Herminapress

 

 

 

reklama

reklama