Pavel Liška ví, co je to samota! „Nechci být opuštěný!“

Je to komedie pro tři skvělé herce PAVLA LIŠKU (45), Zuzanu Bydžovskou a Josefa Poláška. Hra Marca Beckera Už nikdy sám!, kterou včera v premiéře představilo Divadlo Kalich, ovšem není jen o smíchu.

Je o samotě, kterou řada lidí poznala na vlastní kůži a většina se jí bojí. „Je to hra o touze nebýt sám. Jde o osobité představení, ale i vtipné tím, jak se postavy na jevišti nechtějí s pocitem samoty smířit. Je to podle mě na jednu stranu náročné a na druhou komediální představení. Jdete se nejen bavit, ale možná i přemýšlet,“ uvedl krátce po představení Pavel Liška.

Většina lidí Pavla zná z rolí hlavně komediálních, přesto si prý s chutí a rád zahraje i ve hře, která není prvoplánově pouze k bujarému veselí. Jak prozradil, rád bere role, které diváky rozesmějí, ale i ty, při nichž nejde pouze o smích a zábavu. „Já sám jsem kdysi zažil samotu, takže to, co jsem na jevišti představoval a hrál, nebyla jen role. Sám jsem ji v životě na vlastní kůži prožil. Občas jí má třeba člověk i rád, na chvíli, ale většinou opuštěný být nechce. Trošku jsem se obával, zda si diváci tohle představení vezmou za své, třeba se v něm i někdo pozná, ale obavy byly zbytečné. Život prostě je takový, že jednou rozehraje úsměv a jindy chvíle smutku. Přesně tak, jak to ve skutečnosti je,“ nechal se už v divadelním klubu slyšet Pavel Liška.

Foto: Herminapress

 

 

reklama

reklama