Milan Enčev: Švadlenky se na mém kostýmu vyřádily

V Divadle Radka Brzobohatého panuje čilý ruch. Samozřejmě probíhají večerní představení, ale v dopoledních a odpoledních hodinách se pilně zkouší a trénuje, vždyť už za pár dní, přesněji 26. října si tu odbude premiéru Moliérova komedie Lakomec.

Ovšem včerejšek byl obohacen ještě o jednu kratochvíli. Herci se poprvé oblékli do kostýmů, udělali si malou módní přehlídku a samozřejmě v atraktivním oblečení pokračovali ve zkoušení. Hodně apartní obleček byl vytvořen pro Harpagona, hlavní postavu inscenace, kterého ztvárňuje Milan Enčev.

„No, je to takový dobře padnoucí úbor, který bych se nestyděl vzít třeba do sklepa. Vzdušný, dobře padnoucí, i když ne zcela zářící čistotou. Švadlenky se na něm musely dost vyřádit. Mě ale jde především o prachy, ne o sexappeal, takže jsem spokojený a budu ho s chutí určitě oblékat, ale jedině v Lakomci,“ se smíchem uvedl Enčev, když se vyzkoušel nový oděv.

To jeho sluha, tedy Jan Rosák, je jak ze škatulky. „Zkusil jsem si hrát boha, několik králů, pár vévodů, poprvé jsem sluha. V roli i kostýmu se cítím hezky. Já bych mohl tenhle kostým dokonce nosit i doma a přijit v něm rovnou na představení. Mezi námi, tak trošku hraju sám sebe, ale vůbec mi to nevadí,“ prozradil s potutelným úsměvem Jan Rosák.

I Mariana neboli Alžběta Fišerová byla viditelně se svou garderobou spokojená. „Dokonce, kdybych si tyhle šatky jen malinko upravila, mohla bych v nich jít třeba na ples. Jsou hezké stejně jako moje role,“ špitla Alžběta a na pokyn režiséra Lukáše Buriana odběhla zkoušet na jeviště.

Stejnou spokojenost s dobovou garderobou měli i Bára Kepková, Otto Rošetzký, Lucie Kožinová i všichni ostatní a jak sborem přiznali v nových kostýmech si budou Lakomce užívat ještě víc, než doposud. A věří, že podobné pocity budou mít z představení i diváci.

Foto: Herminapress

reklama

reklama