Lucie Štěpánková: Po zkoušce mám jak vymeteno!

„Je to hodně náročná role, ale vlastně tohle celé představení není žádná selanka, naopak. Na druhou stranu jde o příběh, který nenechá nikoho chladným, a to se mi na něm líbí. Musím jet naplno, vydat maximum a přiznám se, někdy po zkoušce mám v sobě, jak vymeteno. Jsem zvědavá na reakce diváků a věřím, že se představení bude líbit,“ řekla k premiéře kultovního psychologického dramatu argentinského autora Adriana Dorfmana Smrt a dívka představitelka hlavní role LUCIE ŠTĚPÁNKOVÁ (34).

Jejími partnery na jevišti Divadla Ungelt budou od 20. února, kdy je premiéra, Petr Stach a Tomáš Dastlík. „Jsem rád, že respektovaný režisér Jiří Svoboda kývl na nabídku a ujal se režie tohoto představení. Není u nás nováčkem, před lety tu režíroval drama Picasso s Milanem Kňažkem a Vilmou Cibulkovou, které mělo veliký úspěch. Teď tedy Smrt a dívku, další drama plné zvratů a napětí, které vyžaduje dynamičnost, akčnost a spád. A to všechno on z herců dokáže dostat. Prostě umí to, a proto jsme ho znovu oslovili,“ uvedl umělecký ředitel Divadla Ungelt Milan Hein.

„Všechny tři herce, kteří ve hře vystupují, Lucii Štěpánkovou, Petra Stacha i Tomáše Drastlíka dobře znám z předchozí filmové spolupráce a mohu zodpovědně říci, že si v tomhle náročném dramatu vedou skvěle, je to vpodstatě jejich herecký koncert. Není to žádná veseloherní taškařice, ale opravdový psychologický thriller o minulosti, která nás vždycky dostihne. Tedy jde tu o nelehké téma nutící k zamyšlení. Jsem skutečně velice zvědav na reakce diváků, “ nechal se slyšet režisér Jiří Svoboda.

Foto: Herminapress

 

reklama

reklama