Korunka pro Dívku roku? Křišťály jako tryskající voda a ŠENÝR zpátky na „missí“ scéně!

Ten čas ale letí, že? Kdo by to řekl, že letos se v Jičíně uskuteční už sedmadvacátý ročník jedinečné soutěže pro dívky od 13 do 15 let. Dívka roku už má tradici, o které si drtivá většina soutěží krásy může nechat jen zdát. Vítězka se tentokrát může těšit na opravdu úžasnou korunku, která je z dílny ŠENÝR Bijoux.

Česká Miss touto firmou letos pohrdla a nové vedení soutěže na to hned dojelo. Ještě v živé paměti máme trapas s rozbitou korunkou. Ale co už. Jak je vidět, majitelelka jedinečné české značky Olga Kopalová se z toho rozhodně nezhrotila. Naopak, jako designérka korunky pro Dívku roku mělo možná ještě o malinkou motivaci navíc. „Něžné kapky vody tryskají z nebe a poté splynou s vodní hladinou. To je stručný popis korunky pro letošní vítězku soutěže,“ usmívala se Olga Kopalová.

Korunka váží 300 g a je vytvořena z českých broušených křišťálů. Křišťály jsou inspirované živlem vody – průzračně čiré a světle modré. Korunka evokuje něžnou představu životadárné vody jako nositelky krásy a čistoty, snoubící se s inteligencí a ladností. A tak by to mělo být i s vítězkou soutěže.

Dvacet jedna špiček naznačujících tryskající vodu doplňuje velký modrý křišťál v základně korunky. Ta znázorňuje vodní vlnky. Menší kapičky vody pak lemují celý design této skvostné ozdoby české krásky. Korunka má stříbrnou povrchovou úpravu a byla postupně vyráběna dva týdny vzorkařkou Martinou Zajíčkovou. Jako vždy je korunka zakončena exkluzivním patentem firmy ŠENÝR – zámečkem pro úpravu velikosti obvodu  korunky, aby skvěle seděla.  Komerční hodnota není přesně vyčíslena, ale vzhledem k preciznosti zpracování a originalitě návrhu může být až sto tisíc korun.

Foto: Petr Perry Novotný

reklama

reklama