Jiřina Bohdalová: Je to paradox, museli mě v mých letech ostařit!

Řada lidí touží po omlazení a dělá pro to možné i nemožné. Navštěvuje nejrůznější salony krásy, nechává do sebe píchat, cpe se zaručenými omlazovacími prášky a kdoví co ještě. Herečka Jiřina Bohdalová je pravým opakem. Na ní si museli pořádně zgustnout maskéři, aby jí přidali další porci let. Vyžadovala to role v chystaném filmu s pracovním názvem Cvrček, který podle scénáře Marka Epsteina natáčí pro ČT režisér Jiří Strach.

„Je to paradox, že mě, v mých letech, museli ostařit. A povedlo se jim to, co říkáte, ke stovce nemám
s tímhle kukuč daleko,“ se smíchem uvedla Bohdalová a hned dodala: „ Diváci mě ovšem určitě poznají, protože zase taková šokující změna to není,“ doplnila oblíbená herečka, kterou jsme zastihli v přestávce natáčení jednoho z obrazů filmu na lodi na náplavce pod železničním mostem.

Jaký film se točí, o tom se ani jeden ze zainteresovaných nechtěl moc rozšiřovat. „No, je to psychodrama a trošku i detektivka a uvidíte v ní Jiřinu Bohdalovou opět v jiném světle, než v nedávné minulosti. Žádná srandička a veselí, ale úplně jiný žánr, který téhle znamenité herečce skvěle sedne a znovu dokáže, že umí zahrát cokoli, když je to dobré. A scénář je, podle mě výborný, takže snad film bude podobný. Jen naťuknu je o radosti, strachu, naději i zoufalství,“ nechal se slyšet Jiří Strach.

Svůj komentář přidala, jak jinak, i viditelně dobře naložená Jiřina Bohdalová. „Marek Epstein je pro mě pan autor a jeho scénáře mám stejně ráda jako dříve ty od Jiřího Hubače. Já jsem se tedy nemusela rozhodovat, zda roli vzít nebo ne a navíc mi říkal, že mi ji ušil na tělo. Naznačil mi to už minulý rok v Karlových Varech u baru. Tam mi prozradil, že něco mu brouzdá hlavou. A já jsem, jak jsem netrpělivá, trpělivě čekala a dočkala jsem se letos skoro na mé květnové narozeniny, kdy mi dal tenhle velký a skvělý dárek v podobě role.“

„Spoluhráčem“ Bohdalové je ve filmu Kryštof Hádek, a jak nám herečka prozradila, pro oba to bylo a je první společné hraní. „Nedokážu si představit jiného parťáka. Kryštof je vynikající herec, navrch má charisma, vypadá dobře, prostě jsem absolutně spokojená a šťastná, že roli vzal,“ řekla s uspokojením. A jelikož pan režisér začal dávat pokyny k dalšímu natáčení nezbylo, než se s týmem autorů a herců rozloučit. Film by se měl na obrazovkách ČT objevit druhé polovině příštího roku.

Foto: Herminapress

reklama

reklama