Ještě, že je muzikant! Malováním by se Janek Ledecký fakt živit nemohl!

Zpěvák, skladatel a muzikant JANEK LEDECKÝ (53) nemohl chybět na včerejším křtu životopisného komiksu Zdeňka Ležáka Karel IV. – Pán světa. Autorem komiksové části byl totiž jeho syn Jonáš.

Po něm však tento talent určitě nezdědil. „Ne, že bych neuměl něco namalovat, ale ve výsledku vím jen já sám, co jsem vytvořil, takže zůstanu u muziky a malíř už ze mě určitě nikdy nebude. Nedá se nic dělat, ovšem jeden malíř nebo kreslíř v rodině stačí,“ s úsměvem vysvětlil Janek.

S malbou si příliš netyká ani Jonášova sestra Ester, která je mistryní světa ve snowboardingovém paralelním slalomu. „I mne kreslířské nadání minulo, ale není, co řešit. Každý zvládá něco jiného. Tuhle knížku, která se tu křtí jsem si samozřejmě důkladně prohlédla a myslím si, že se všem, kdo se na ní podíleli, povedla. Hlavně děti z ní budou mít určitě radost,“ uvedla Ledecká.

Jak se zdá, Jonáš se moc nepotatil a preferuje něco jiného, než jeho otec. Nebo je to jinak? „Tak úplně pravda to není. Částečně jsem se potatil. Já dělám i hudbu, ale od malička jsem i rád kreslil. A pak, postupem času, jsem se zamiloval do komiksů a bylo vymalováno. Tuhle nabídku spolupracovat na knize o Karlu IV. jsem dostal od autora Zdeňka Ležáka a okamžitě jsem na ni spolu s kolegy kývl. Není to totiž jen moje práce, dělal jsem to s Matyášem Namaiem a Martinem Pospíšilem, protože sám bych to nezvládl a doufám, že se nám dílo vydařilo,“ řekl Jonáš Ledecký.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

Ještě, že je muzikant! Malováním by se Janek Ledecký fakt živit nemohl!

reklama