Hana Holišová má jasno: Role v Noci na Karlštejně se neodmítá!

Role v chystaném muzikálu Noc na Karlštejně jsou rozdány a začíná se zkoušet. V představení, které se bude hrát o prázdninách účinkují herci a zpěváci známí z muzikálů, seriálů i filmů. Co některéz nich vedlo k tomu, že na nabízenou roli kývli?

„Já už v Noci na Karlštejně hraji jedenáctým rokem, a to v Hudebním divadle Karlín, kde ztvárňuji Alenu, v brněnském Městském divadle hraji Elišku, ale tohle chystané představení bude o něčem jiném, bude unikátní v tom, že děj se odehraje v nádherném autentickém prostředí Karlštejna. Viděla jsem film, který jsem si zamilovala, ale nikdy by mě nenapadlo, že se tam jednou ocitnu já. A paráda, už je to tak. Když jsem dostala nabídku hrát Elišku trochu jsem se zamyslela, přeci jen budou prázdniny, odpočinek a relax, ale role v Noci na Karlštejně se prostě neodmítá. Kývla jsem, jdu do toho s chutí, se skvělou partou a určitě výborným představením,“ řekla HANA HOLIŠOVÁ (35).

Ani vteřinku nad nabídkou neváhal ani Karel IV., neboli Daniel Bambas. „U mě to rozhodnutí bylo naprosto jasné. Nic než ano nepřicházelo v úvahu. Karel IV. je nádherná role a muzikál samotný, no co povídat, parádní. Navíc se bude odehrávat na tak exkluzivním místě. A prozradím, že jsem kývl i proto, že budu mít vynikající manželku Elišku, tedy Hanku Holišovou. Známe se spolu řadu let, jsme přátelé a těším se na naše manželství,“ s úsměvem uvedl Daniel Bambas.

Štěpána, vévodu Bavorského si střihne Honza Kříž. „Já měl jasno hned. Je to letní stagiona a je pro mě radost se i o prázdninách potkat s diváky. Navíc já hrozně rád hraji venku, třeba na otáčivém jevišti
v Českém Krumlově nebo na Lokti jsem si představení hodně užíval. A na Karlštejně to určitě bude stejné nebo ještě lepší. To dílo je magické, já ho mám rád od dětství, je plné nádherné hudby a moc se mi líbí i moje role. Přistupuji k ní s respektem a současně s velkou chutí. Těším se jak malý kluk,“ prozradil Kříž.

Nejblíže na hrad to bude mít Petr, král cyperský neboli Pavel Vítek. „Je to fakt, skoro jen přes kopec. To ale neznamená, že budu chodit už z domova v kostýmu, i když zajímavé hlavně pro návštěvníky hradu by to být mohlo. Ale ne, raději to necháme, až si přijdu do kostymérny. A samotný muzikál? Souhlasím se všemi, je krásný a netřeba víc dodávat,“ nechal se slyšet Vítek.

Kromě zmíněného kvarteta hlavních postav se v Noci na Karlštejně představí a rada dalších známých umělců. Na „místo činu“ se po pětačtyřiceti letech vrátí Regina Rázlová, tentokrát coby paní Ofka, Peška ztvární Tomáš Smička, Alenu Ivana Korolová atd.

Foto: Herminapress

 

reklama

reklama