Jan Hrušínský: Princ, král…a co bude dál? V merku má Pražský hrad!

Několikrát si zahrál prince, pak s přibývajícím věkem párkrát krále. Tedy žádné podhradí, ale vždy „něco lepšího“. Co, nebo jaká role čeká JANA HRUŠÍNSKÉHO (60) dál, kam až postoupí v pomyslném žebříčku?

A o co by on sám měl zájem? „Tak to opravdu nevím. Možná až se uvolní někdy místo na Hradě, tak tam půjdu. Už jsem kraloval v mnoha zemích, doma v Česku ještě ne. A byl bych určitě slušný král a lidumil,“ se smíchem odpověděl Hrušínský, kterého jsme zastihli na premiéře pohádky Řachanda, režisérky Marty Ferencové a scénáristy Daniela Miňovského v CineStar Anděl. A právě v tomhle filmu ztvárnil, jak jinak, pana krále, který má dost rozmazlenou dceru.

„Řeknu vám, mít takovouhle holku doma by byl děs. Mě by se ovšem nemohlo stát to, aby se chovala, tak, jak se chová ona princezna především v první části filmu. Takhle by se mi to určitě nevymklo z ruky, to bych jako táta nedopustil. Ale jinak, pohádka je to pěkná, velice rád vzpomínám na natáčení, protože se tam sešla výborná parta, takže spokojenost. Byl bych rád, aby se Řachanda stejně tak líbila i divákům,“ dodal Jan Hrušínský.

Rozmazlenou princeznu si zahrála Denisa Pfauserová a i ona, stejně jako Jan Hrušínský, k ní měla výhrady. „Jako role bylo fajn si zkusit zahrát někoho jiného, než jsem ve skutečnosti. Musím přiznat, že kdybych já měla takovou dceru, jakou je princezna, kterou hraju, určitě by dostávala na zadek od rána do večera,“ kategoricky uvedla Denisa. Kromě zmíněné dvojice se v pohádce představí i Vilma Cibulková, Oldřich Kaiser, Bolek Polívka, Petr Čtvrtníček a řada dalších.

Foto: Herminapress

 

 

reklama

reklama