Dokonáno jest! Brečelo se, ale větší než malé množství lásky skončilo!

Tři roky na programu, sto představení a kolem statisíce diváků – taková je bilance muzikálu s písničkami skupiny Lucie, na níž se jako libretista podílel Tomáš Belko a režijně Petr Novotný – Lucie, větší než malé množství lásky.

Včera ale vše skončilo derniérou, bouřlivým potleskem diváků ve stoje a slzami v hledišti i na jevišti. „Já jsem do toho muzikálu šla právě kvůli písničkám skupiny Lucie. Jsou fantastické. Teď už je to minulost, jsem dojatá a také šťastná, že to vůbec bylo. Tenhle muzikál a moje role Lucie se staly na tři roky součástí mého života. Nebyla to ale jenom samotná představení, také jsem tu potkala řadu skvělých lidí, které mám moc ráda. A věřím, a tím jsem si jistá, že se s nimi budu vídat i nadále,“ řekla ještě se slzou v oku představitelka hlavní ženské role Emma Smetana.

Slzám dojetí se nevyhnul ani muzikálový Jáchym, Martin Písařík. Ač na pohled trošku drsoň, dojetí neskrýval. „Kapelu Lucie jsem samozřejmě znal a měl jí rád. Ale trvalejší a pevnější vztah k její muzice jsem si vybudoval až v tomhle představení. Dneska, bohužel, je už konec a teprve teď si uvědomuji, jak mi Lucie, větší než malé množství lásky bude chybět. Škoda, fakt jsem si tohle dílo zamiloval,“ uvedl Písařík.

„Normálně jsem brečel. A co bylo nejhorší, ještě jsem přitom musel zpívat. No, snad to klaplo a nebylo to na výkonu znát. Skončila mi jedna kapitola, moc krásná, protože pecky skupiny Lucie jsem zpaměti znal ještě před startem tohohle muzikálu. Bude mi to chybět, tak si je budu pobrukovat jen tak, sám pro sebe,“ svěřil se Daniel, neboli Vašek Noid Bárta, kterého do hlediště a pak i před divadlo přišlo povzbudit a popřát mu další úspěchy mnoho členů jeho fan klubu.

Něco je minulostí a novinky se chystají. Už v říjnu ohlásilo Hudební divadlo Karlín premiéru muzikálu Bonnie and Clyde a na jaře příštího roku se v programu objeví další, tentokrát český muzikál Čas růží s písničkami Karla Gotta.

Foto: Herminapress

 

 

 

reklama

reklama