Flétna, housle, ukulele a kdo ví, co ještě! Mottlová má prostě hudbu v genech!

Téměř rok zpívá herečka BÁRA MOTTLOVÁ (29) s kapelou Accoustic a téhle zánovní trojce to nad očekávání ladí. A jak by ne, vždyť oba pánové Pavel Plecháč a Ondřej Mišák, jsou zkušenými muzikanty a pěnice také není žádné ořezávátko.

Hudbu má totiž v genech. „Je to tak, můj pradědeček Jarka Mottl byl scénárista a především tvůrce stovek hlavně trampských písniček. Není možná mnoho lidí, kteří by neznali třeba Martu, Hledám děvče na neděli, Na osadě hráli atd. atd. No, pravda, já se věnuji v poslední době zpěvu, ale hudební nástroje mi nejsou tak úplně cizí. Jako malá holka jsem hrávala na flétnu, pak trochu na housle, chvilku po vzoru Marilyn Monroe z filmu Někdo to rád horné na ukulele. Později jsem nástroje opustila a vyhrával už jen na gramofon nebo magnetofon a skončila u zpívání. A to mě baví nejvíc a zůstanu u něj. Ovšem pozor, herectví je prvořadé, toho se vzdát nechci a nemíním,“ prozradila Mottlová, kterou jsme zastihli v Ruby by Sweet Rock Café, kde vystupovala s kapelou.

V přestávce koncertu se ovšem zbůhdarma nepoflakovala, ale naopak, vrátila se na chvíli ke svým muzikantským kořenům a snažila se pod přísným pohledem Pavla Plecháče zapreludovat něco na bicí. Zatím to nebylo úplně ono a tak si na chvilku vystěhovala restaurační bonga na ulici a svým bubenickým umem oblažovala kolegy i procházející turisty. A nebylo to špatné. Přestávka ovšem končila a návštěvníci netrpělivě očekávali další hudební pecky, takže venkovní muzicírování skončilo a Bára spolu s Pavlem a Ondřejem se přesunula opět do restaurace, aby svým posluchačům a bráškovi Honzovi, který ji přišel podpořit, zpříjemnila večer.

Foto: Herminapress

 

reklama

reklama