David Švehlík: Zřejmě mě budou lidé mít rádi i nenávidět!

David Švehlík a Tatiana Vilhelmová i Alois Švehlík a Taťjana Medvecká ztvárnili ústřední dvojici nového výpravného historického seriálu ČT Já, Mattoni, který se poprvé představí na obrazovkách 2. září. Zatímco první pár hraje manžele v tom nejlepším věku, druhý je ukazuje o mnoho let později.

Jde vpodstatě o příběh muže, zdatného byznysmena, který je schopný a ochotný dosahovat svých cílů i za cenu fatálních selhání v osobním životě. „Heinrich Mattoni i jeho žena Mína jsou velice silné individuality a jejich život je takovým soubojem osobností. Jejich vztah je divoký, ale ne černobílý. Ve dvanáctidílném seriálu jsou scény, kdy mě diváci budou brát a možná mít i rádi, ale i takové, kdy mě budou nenávidět. Scénář nevychází jen z historických reálií, je v něm i silný fikční prvek. Role Mattoniho je pro herce zajímavá, protože jde o velice rozporuplnou postavu. A, to se mi na ní líbilo,“ uvedl na tiskové konferenci v kině Lucerna mladý Mattoni, neboli David Švehlík.

Do role starého Mattoniho obsadil režisér Marek Najbrt Davidova otce Aloise Švehlíka. „Měl jsem možnost vidět, jak táta pracuje, připravuje a s jakou noblesou zvládá velmi náročné momenty. Snad jsem se od něj něco přiučil,“ doplnil David.

Manželku Mínu v mladším „provedení“ hraje Táňa Vilhelmová a i pro ni platí, že dokáže být dravá i něžná, milovaní a také nenáviděná. „Je to opravdu hodně silný příběh o válce mezi dvěma lidmi. Heinrich ani já nejsme vůbec ani jeden dokonalí, ale mohlo to dopadnout jinak. Já vstupovala do našeho manželství zamilovaná, on to vzal za špatný konec a tak oba celý život plýtváme energií na hádky a pomsty,“ přiblížila svou postavu i tak trošku děj Táňa Vilhelmová.

Kromě zmíněné čtveřice se v seriálu objeví celá řada známých tváří mj. Aňa Geislerová, Vladimír Kratina, Norbert Lichý, Vladimír Javorský, Jáchym Novotný, Alena Mihulová, Sabina Rojková a mnoho dalších.

Foto: Herminapress

 

reklama

reklama