To jsou věci! Sobota se popral s Donutilem!

Na první pohled vypadá LUDĚK SOBOTA (73) mírumilovně a pohodově, je samý úsměv a působí, že hned tak ho něco nemůže rozházet. Běda ale, když se v něm probudí „španělská“ krev. To nezná bratra a změní se v divocha.

Naposledy to na vlastní kůži poznal jeho herecký kolega MIROSLAV DONUTIL (65). „Nebudu zapírat, prostě jsme se poprali a já ho málem utopil v jezírku v Beskydech. Na poslední chvíli zasáhli ale policajti a skončil jsem v blázinci. Naštěstí můj delší pobyt v tomto zařízení nebyl ve scénáři, takže mě hned pustili zpět na svobodu,“ s úsměvem vysvětlil Luděk. Rvačka se udála krátce před začátkem prázdnin při natáčení jedné z epizod druhé řady televizního seriálu Doktor Martin.

Další jeho nedávné i současné role jsou už bez násilí. V Semaforu hraje v představení Návštěvní den u Miloslava Šimka, s Petrem Vondráčkem dělá zájezdovku Se Sobotou za Šimkem. Přemýšlí o tom, zda bude v Ypsilonce realizovat v dohledné době svůj vlastní pořad a s Janem Hrušínským kují podobné pikle pro Divadlo Na Jezerce. A momentálně točí seriál Mazalové.

„No vidíte, kdysi jsem začínal ve filmu jako milovník, teď hraji vodníka. A dokonce už podruhé za sebou. Prostě vývoj a čas nezastavíš,“ doplnil herec, kterého jsme spolu s manželkou Adinou zastihli na zahradě u jeho domu. Kromě toho, že se tu učí role i odpočívá a nabírá síly po nedávné operaci a cvičí nezbedné ploténky, které se mu dost bolestivě naplno ozvaly před několika týdny. „Tenis zatím nehraju, ale pozvolna se na něj chystám. Když je fajn počasí, dám si tréninkově svých sto bazénů, nebo spíše bazénků, chodím na masáže a fyzioterapii a vše se pozvolna opět k dobrému obrací.“

Manželka Adina se stará nejen o rodinný krb, ale hraje spolu s Luďkem v jeho pořadech a kromě toho je i zdatnou tvůrkyní šperků. „Je to můj koníček a relax a hrozně mě to baví. Moje výtvory, které jsou mimochodem většinou originály, nosí i kamarádky třeba Naďa Konvalinková, Světlana Nálepková, nebo Šárka Rezková. Vždycky, když mi vyjde volná chvíle, zasednu a tvořím a tvořím,“ vysvětlila Sobotová.

A zatímco ukazovala své výrobky Luděk šel nabírat fyzičku. Rozdráždil sekačku a během chvilky zlikvidoval trávu na celém rodinném „panství“. V pohodě a bez problémů.

Foto: Herminapress

reklama

reklama