Daniel Rous málem nepřežil generálku! Omylem se střelil do hlavy!

Divadelní múza přináší mnohá překvapení. Tak třeba herec DANIEL ROUS (55) má v komedii Rogera Mortimera Něco zatajit v Divadle u Hasičů ve scénáři, že na konci představení spáchá sebevraždu, ale zásobník je prázdný, takže přežije. Tak to také bylo naplánováno při generální zkoušce.

Jenomže v divadelní pistoli z níž se během představení střílí nějakým nedopatřením jeden náboj zůstal a tak se u Danielovi hlavy, místo tichého cvaknutí ozvala hromová rána. V tuto chvíli se do scénáře propašovala realita všedního dne a Rous na místo dalšího pokračování hry s ožehnutou hlavou a držící si ucho mizí v zákulisí. Herci jsou zděšeni (opravdu vyplašení) a nikdo neví, co se vlastně stalo.

Dobrá zpráva je, že Daniel Rous přežil. Sanitku nikdo nevolal a po ošetření ožehnutého spánku zase fungoval bez problémů. „Když zapátrám v paměti, je to poprvé, co hraji gangstera. Samozřejmě záporných postav jsem hrál už dost. Koneckonců můj ksicht nevypadá nijak vábně, takže jsem skoro přeurčen pro záporáky a tenhle je parádní. Moc se mi líbil text, a když jsem byl osloven, zda bych tohohle člověka nevzal, rád jsem kývnul,“ řekl nám ještě před „sebevraždou“ Dan Rous.

Parádní je i jeho komplic, zdánlivě přitroublý Lennie, neboli Martin Kraus. „Mě se na tom líbili ty střílečky. Pálí se tam o stošest. Ještě kdyby se jezdilo v představení na koni, což já velice dobře zvládám, byl bych na vrcholu blaha. Ale snad se ještě najde nějaká šance, autor napíše kovbojku a pak to bude role přesně podle mého gusta. Ale musel bych být padouch. Ten by se mi líbil, i když tahle zkušenost, zahrát si v gangsterce, která u nás živoří, je také skvělá příležitost,“ s nadšením vysvětlil Kraus. Kromě zmíněné gangsterské dvojky v představení účinkuje i pohledné unesené děvče Charlotte čili Zuzana Maxa a inspektor Crichton neboli Alexandr Minajev.

A drobnost za závěr. Skvělé na představení je to, že zvrat střídá zvrat a do konce divák neví, jak všechno skončí. Jistotu, oproti generálce, prý ovšem bude mít jedinou, že pistole už navždy budou „hřmít“ jen tehdy, kdy skutečně mají!

Foto: Herminapress

 

 

 

reklama

reklama