Anglický fanoušek skončil s nožem v hrudi! V Marseille zuří válka chuligánů!

Tohle k fotbalu nepatří a zdálo se, že podobné výstupy jsou z okolí stadionů definitivně vytlačeny. Jenže na evropském šampionátu se ukazuje, že to bylo jen zbožné přání. Po další bitce anglických a ruských fanoušků v Marseille jsou dva chuligáni z ostrovů v nemocnici v kritickém stavu.

Všechno se odehrálo před včerejším utkáním Anglie a Ruska (1:1). Oba tábory se několikrát vzájemně napadaly, ruským maniakům se podařilo rowdies rozdělit a začali je nahánět po menších skupinkách. Asi nejhůř dopadl fanoušek z Londýna. „Šest Rusů mu skočilo na záda, povalili ho na zem a začaly se dít hrozné věci,“ popisují událost očití svědci. Brita měli skopat, okrást, zmlátit a údajně i pobodat. Jisté je, že chlápek skončil s nemocnici a ještě s jedním kolegou je ve vážném stavu. Dalších dvacet borečků pak bylo hospitalizováno s lehčími zraněnými.

Někteřé lidé tvrdí, že svou negativní roli sehrála i francouzská pořádková policie. Měla do davu stříkat slzný plyn a některé lidi dokonce zmlátit. Otázkou je, co by se stalo, kdyby to neudělala. Bylo by to lepší nebo ještě horší? V každém případě se v marseille asi ještě budou dít věci. Na první bitku se můžete podívat ZDE.

Foto: Facebook

reklama

reklama