Jan Onder – z tanečníka spisovatelem

Dvojnásobný vítěz soutěže StarDance, profesionální tanečník a pedagog Jan Onder je i spisovatelem. Spolu se svou maminkou Zuzanou vydali před dvěma lety pohádkovou knížku, Kdo zachrání Pižďucha a včera se tohle dílko dočkalo i křtu v podobě stejnojmenné audioknihy.

„Tyhle profese se nevylučují. Ano, tanec je moje doména, ale nevyhýbám se žádným prospěšným aktivitám. Mám rád děti, pracuji s nimi, mám v ČT pořad taneční hrátky s Honzou Onderem, a tak jsme si s maminkou řekli, že bychom dali dohromady i pohádky. Ty vyšly knižně, a když jsme zjistili, že se líbí, tak nebylo daleko k rozhodnutí, že uděláme i audioknihu. A myslíme si, že osloví malé i velké. Je optimistická, úsměvná a přál bych si, aby udělala posluchačům radost,“ uvedl Onder.

Jako tanečník ve StarDance a nyní odborný poradce si na parketu i mimo něj užil mnohé a tak prý nebylo divu, že požádal, aby pohádky na album načetli jeho přátelé, kteří prošli touhle soutěží. A jak řekl, nikoho nepřemlouval, všichni oslovení prý s chutí přijali. A tak na cédéčku vypráví pohádkový příběh třeba Lukáš Pavlásek, Dana Batulková, Radek Banga nebo Jiří Dvořák a také Honzova přítelkyně, herečka Lumíra Přichystalová.

„Mě Honza nemusel vůbec přemlouvat. S radostí jsem načetla jeho pohádku. Jednak se mi moc líbila a pak jsme dlouholetí kamarádi, vyhráli jsme spolu před lety StarDance a stále se účastníme třeba plesů nebo jiných akcí, kde tančíme. Takže ano, šla jsem do toho ráda, ne z donucení, ale s chutí,“ nechala se slyšet Dana Batulková.

Když byla audiokniha slavnostně polita šampáněm a uvedena do „života“ přišel dotaz i na StarDance a tip účastníků křtu a bývalých soutěžících na to, kdo letos vyhraje. Jan Onder jako odborný poradce se odpovědi takticky vyhnul a řekl, že pomáhá všem a i když má své favority nebude je jmenovat. Radek Banga podumal a prozradil, že podle jeho názoru by se mohl možná prosadit Geňa Genzer s partnerkou a Dana Batulková prý fandí kolegovi Jiřímu Dvořákovi.

Foto: Herminapress

Komentáře

komentárů