Jana Paulová je Funésem v sukni

Nestává se často, aby během představení lidé aplaudovali, nebývá pravidlem, aby ho smích přerušil. Výjimka ovšem potvrzuje pravidlo, a to hrálo prim při premiéře skvělé komedie Lady Oskar v divadle Kalich. V hlavní roli se představila Jana Paulová, která nejenže hravě zvládla roli Clary Barnier, ale byla i režisérkou hry a také ji objevila.

„Není to tak úplně přesné. Tuhle francouzskou komedii vlastně objevila moje dcera Anežka a já se okamžitě do toho textu zamilovala. Je to skvělá věc, která, jak bylo na premiéře vidět a slyšet, baví diváky a musím přiznat, my na jevišti si jí užíváme také. Nechci moc prozrazovat, ale pro tuhle inscenaci byla předlohou divadelní hra Oscar, která je neodmyslitelně spjata s francouzskou legendou Loui de Funésem. Lady Oscar je ovšem komedie přenesená do současnosti a přepsaná pro herečku. A tu lady hraji já, režíruji sebe i své skvělé kolegy a myslím si, že nám to jde,“ vysvětlila po premiéře Paulová.

Její lady Oskar je dáma, která se s ničím moc nemazlí a jde tvrdě po penězích. „Ta postava mě baví, i když moje životní filozofie je úplně jiná. Umožňuje mi vypořádat se skrz humor s ne zrovna dobrými, ale zato velmi rozšířenými lidskými vlastnostmi. A je to role hodně fyzicky náročná. Po tomhle představení jsem dost splavená, ovšem smích diváků a jejich spontánní reakce mi všechno vynahradí,“ dodala Jana Paulová.

Je třeba doplnit, že i když je hlavní hvězdou, skvěle jí doplňují i její herečtí kolegové Ladislav Hampl, David Suchařípa, který se svým obdivovatelkám představí v nedbalkách, Vendula Fialová, Leontina Hromádková či Barbora Vyskočilová.

„Nikdy ze mě nebude tragéd a činoherní herec. Tuhle roli jsem vzal proto, že je mi ctí hrát s Janou Paulovou a navíc v komedii, která opravdu komedií je. Když jsem si přečetl scénář, vůbec jsem se nerozmýšlel. Hrát v Lady Oscar je pro mě radost,“ řekl Thibault, neboli hvězda muzikálů, Jan Kříž.

Foto: Herminapress

reklama

reklama