Zpěvák Dan Bárta zkušeně představil novou kolekci Liběny Rochové

V České republice žijí stovky lidí s extrémně bolestivou, nevyléčitelnou nemocí motýlích křídel. Na jejich podporu vznikla nová oděvní kolekce Nadotek, kterou společně navrhli Liběna Rochová a Lukáš Musil (Musa). Celý výtěžek z prodeje kolekce půjde díky organizaci DEBRA ČR na péči o lidi nemocí motýlích křídel.

Patrony organizace Debra je herečka Jitka Čvančarová a zpěvák Dan Bárta, který upozornil na detail, který usnadňuje lidem s nemocí motýlích křídel (a nejen jim) život. „Jsem tady už po sedmé. Je důležité, aby lidé přišli s nápady a tady se to povedlo. Všimněte si, že u oděvů a triček jsou všechny švy naruby. A říká se, mít tričko naruby je štěstí. Není to pověra, to štěstí mít budete.“

Liběna Rochová představila novou kolekci v rámci Designbloku na pražském Výstavišti. „Setkání
s Lukášem Musilem pro mě bylo zlomové – díky jeho přístupu k životu, k tvorbě. O společném projektu jsem přemýšlela dlouho, ale nenacházela jsem ten pravý záměr. Až ve chvíli, kdy mě napadlo vytvořit limitovanou oděvní kolekci pro Debru a lidi s emocí motýlích křídel, které jsme oba už dlouho před tím podporovali, věděla jsem, že to je ten okamžik.

Kolekce Nadotek se skládá z limitované série overallů, kalhot, šatů a topů. Od každého návrhu bude dostupných pouze třicet kusů. Vedle toho ale vznikla i série osmdesáti párů tenisek a tisícovky triček ve dvou designech Musy, jejichž koupí přes e-shop organizace DEBRA ČR může každý podpořit péči o lidi
s nemocí motýlích křídel. Materiály použité pro kolekci Nadotek jsou pouze bio bavlna, batist a krep a švy oděvů jsou šité ven, čímž projekt odkazuje na citlivou a zranitelnou kůži lidí s nemocí motýlích křídel.

Foto: Herminapress

reklama

reklama