Zázvůrková: Mám doma kočku, která se jmenuje Pejsek

Stejně jako loni i letos, ovšem tentokrát v Malostranské besedě, proběhl charitativní koncert a křest kalendáře na rok 2019 s názvem Dej pac. Iniciátorkami byly dvě zpěvačky a současně milovnice němé tváře, Dáša Zázvůrková a Bára Smejkalová.

„Kalendář pro letošní rok byl zaměřen na psy, ten na příští rok je pestřejší a řada známých osobností je vyfocena nejen s nejlepšími přáteli člověka, ale i s kočkami, hospodářskými zvířaty a dalšími domácími mazlíčky. A naše lidské modely jsme si s Bárou vybíraly tak, že jsme oslovily osobnosti, které obdivujeme profesně a mají náš obdiv i z lidské stránky, takže jsou to ti, koho máme rády. A konkrétně, fotili se třeba Milan Šteindler, Dagmar Havlová, Soňa Červená, Meky Žbirka a řada dalších známých tváří. A musím

s radostí doplnit, že nikdo nás neodmítl,“ uvedla Dáša Zázvůrková, která se pochlubila, že i ona je chovatelkou, má doma kočku, které dala jméno Pejsek.

Kmotrou kalendáře byla operní pěvkyně a jedna z modelek v kalendáři Soňa Červená a herečka a amatérská malířka + návrhářka Kaira Hrachovcová.

„Já sice v letošním kalendáři nefiguruji, ale kdoví, jak tomu bude někdy příště. Přesto jsem tu nemohla chybět, protože mám zvířata ráda. Mám doma voříška Punťu, který se mnou jezdí i na představení a také mi společnost dělá mainský mývalí kocour. Takže ano ráda jsem se stala kmotrou, protože tenhle kalendář vznikl pro dobrou věc,“ nechala se slyšet Kaira Hrachovcová.

Veškerý výtěžek z prodeje kalendářů poputuje organizaci Home4pets, která pomáhá opuštěným a týraným zvířatům a hledá pro ně nový nebo dočasný domov.

Foto: Herminapress

reklama

reklama