Známé tváře podpořily nadační fond Time for help

V posledním únorovém týdnu představil svoji činnost nadační fond Time for help, který se zabývá problematikou sociálně znevýhodněných rodin a národnostních menšin. Snaží se o spojení všech skupin lidí, menšin a národností. Tvrdě pak odmítá rasismus, xenofobii, diskriminaci a kriminalitu. Prostřednictvím mnoha projektu se snaží o zkvalitnění života všech výše uvedených skupin obyvatelstva, ať už prostřednictvím pomoci se zajištěním základních materiálních potřeb, tak v oblasti vzdělávání, zajištění pomoci při hledání zaměstnání nebo v oblasti volnočasových aktivit pro děti.

„Sice jsme Time for help oficiálně založili v loňském roce, ale jeho činnost sahá až do roku 2019, kdy jsme pomáhali z vlastních zdrojů. Protože jsme zjistili, že osob, které potřebují pomoci, je opravdu hodně, rozhodli jsme se naši činnost rozšířit. Jsme přesvědčeni, že naše činnost přinese dobré výsledky. Pro rok 2022 připravujeme realizaci mnoha zajímavých projektů,“ vysvětlil manažer nadačního fondu Jiří Běla.

Zahájení činnosti nadačního fondu Time for help podpořila celá řada známých osobností, které přišly této bohulibé myšlence popřát mnoho štěstí do vínku.

Mezi kmotry pak nechyběl ani Václav Posířil, majitel Café & Bar Stromovka Collection, kde se celá akce uskutečnila.

Další kmotrou  se stala Linda Finková, která neváhala ani minutu, zda akci podpoří. „Když mám čas, podpořím ráda jakoukoliv charitativní činnost. Ale samozřejmě bych nepodpořila nějakou organizaci s extrémistickými názory nebo s názory, které se rozcházejí s mými názory,“ uvedla hlasová koučka soutěže Tvoje tvář má známý hlas, která v rámci večera také zazpívala a přítomní hosté si dokonce vytleskali přídavek.

Svým zpěvem přispěla také finalistka první řady SuperStar Martina Balogová, která se tak po dlouhé době objevila ve společnosti. „Když mi zavolali z Time for help, zda bych nezazpívala na jejich akci, tak jsem nezaváhala,“ vysvětlila svoje rozhodnutí akci podpořit. „Momentálně vyučuji zpěv na Mezinárodní konzervatoři v Praze, trávím hodně času ve studiu a připravuji nový videoklip,“ dodala s úsměvem zpěvačka, která je zároveň maminkou patnáctiletého syna, který asi v jejích šlépějích nepůjde, jeho koníčkem je totiž momentálně box.  

Mezi hosty nechyběl ani finalista soutěže StarDance Marek Dědík. Ani on vůbec neváhal a nově vnikající nadační fond podpořil. „Líbí se mi, že Time for help pomáhá bez rozdílu. Nerozlišuje, zda to jsou děti, národnostní menšiny, senioři, rozdílné národnosti. Líbí se mi, že vše je pod jednou střechou. Podporují normální život, a to je přeci to nejdůležitější,“ vysvětlil úspěšný tanečník, který nyní soustředil veškerou svoji taneční činnost do nových prostor ve Fitku Hanky Kynychové.

Po dlouhé době se ve společnosti objevil také Julián Záhorovský. Nabídku účasti na charitativní akci prý nemohl odmítnout. „Nikdy jsem neodmítl pozvání, kde jsem mohl nějakou akci či činnost podpořit nebo pomoci svojí účastí. Pokud člověk může a je to v jeho silách, tak by pomáhat měl,“ sdělil finalista legendární první řady soutěže SuperStar.

Petr Vojnar je při podpoře charitativních organizací trochu opatrný, vždy si opravdu ověřuje, zda je činnost opravdová a reálná. „Neziskové organizace, které opravdu pomáhají lidem, kteří to potřebují, jsou fajn. Pokud trošku můžu, tak jim rád pomůžu, přinejmenším svojí přítomností na akci, která je k tomu určená,“ vysvětlil známý moderátor.

Moderování večera se s noblesou sobě vlastní ujala Štěpánka Duchková. „Nadační fond Time for help mě oslovil, protože pomáhá dětem z vyloučených lokalit, tedy nejenom dětem, ale i seniorům, rodinám… a dává mi to smysl,“ sdělila moderátorka.

Na akci nechyběla také operní diva Andrea Kalivodová, jež má k národnostním menšinám také velmi blízko, protože i ona vyučuje na Mezinárodní konzervatoři v Praze. Dále svojí přítomností přispěla Denisa Pfauserová, Petr Kutheil, bubeník Tokhi, účastník soutěže Mistři dílny Miroslav Jech, Sabina Slepčíková, duo DJ BURY a  DEESAXX či akrobaté Ohana Horor Cirkusu.

Akce se konala za velkého přispění Café & Bar Stromovka Collection a Automyčka Collection.

reklama

reklama