Známé osobnosti cestovaly po památkách. Kde fotila Klára Issová a kde třeba Lucka Vondráčková?

Mladá úspěšná fotografka Marketa Novak ve spolupráci s Národním památkovým ústavem připravila edici pozoruhodných fotografií celebrit na 11 méně známých a navštěvovaných českých a moravských historických místech – (Ne)objevené tváře památek. Coby ambasadoři se před objektivem objevili například Klára Issová, Hana Vagnerová, Lucie Vondráčková, Lenny, Gábina a Petr Koukalovi či sourozenci Ponerovi.

„Hlavní myšlenkou bylo jednak upozornit na méně známá místa, ale také podpořit sebevědomí našeho národa. Věřím tomu, že díky neobyčejným stavbám i lidem skutečně máme být na co hrdí,“ dodává Marketa Novak.

Lucie Vondráčková se fotila na Nových Hradech, Lenny na zámku Nebílovy, Klára Issová na zámku Dačice, manželé Koukalovi pózovali na zámku Libochovice, sourozenci Ponerovi zamířili do Rájce nad Svitavou. Do nádherných šatů návrhářky Sandry Mark se oblékla také Hanka Vagnerová, kterou okouzlil zámek Vimperk, zpěvačku Markétu Procházkovou focení přivedlo na zámek Velké Březno, Raduň se stala cílem bio kuchařky Hanky Zemanové a zámek Uherčice navštívila hudebnice a violoncellistka Terezie Kovalová.

Unikátní autorský projekt vyvrcholil 1. listopadu v Galerii Lapidárium v Praze závěrečnou vernisáží a aukcí 22 velkoformátových fotografií. Výtěžek z prodeje půjde na pomoc potřebným českým památkám. Veřejnost fotografie z kolekce (Ne)objevené tváře památek uvidí na zámcích a hradě, kde byly pořízeny.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

Známé osobnosti cestovaly po památkách. Kde fotila Klára Issová a kde třeba Lucka Vondráčková?

reklama