Že je další Čech ve formuli 1 nesmysl? Omyl, Petr Ptáček má našlápnuto!

Patří mezi největší talenty českého motoristického sportu. Juniorský závodník PETR PTÁČEK (13), který momentálně válí za Lotus F1 Junior Team v motokárové kategorii KFJ, má skvěle našlápnuto. Sice má před sebou ještě hodně práce, ale jelikož za ním stojí mimo jiné i Antonín Charouz, který dokázal dostat do kolotoče nejrychlejších vozů světa už tři jezdce, máme se na co těšit!

O svých kvalitách přesvědčuje prakticky každý závod, do kterého nastoupí. Pro Petra hovoří hned několik zásadních věcí. Má obrovskou podporu rodiny, což je základem úspěchu. Jak už to tak bývá, v první řadě jde jen o peníze, bez nich je cesta vzhůru více méně nemožná. A tady si mladý jezdec nemůže stěžovat, má vše, co je potřeba. „Ten kluk do toho jde po hlavě. Učí se Anglicky a Čínsky, žije v Itálii a do závodů dává úplně všechno,“ pochvaluje si legendární automobilový závodník Antonín Charouz. Nesporný talent je jedna věc. Ale právě jeho skromnost a obrovská píle jsou velkou devízou.

Tady je rozdíl mezi ním a třeba Tomášem Engem, který měl také talent od Boha, ale vlastní vinou ho promarnil. Toho, co dostal, si absolutně nevážil. Byl schopný provádět šílené věci a to je s profi sportem nespojitelné. Jarek Janiš byl zase na závodníka až moc hodný. A Honza? Měl šanci, ale neudělal pro to všechno, co měl,“ zavzpomínal Charouz.

Pokud se Péťa „nezblázní“, cestu vzhůru má otevřenou. Není příliš chlapců v jeho věku, kteří se dokáží zakousnout tímto způsobem a jít si za svým. O své výjimečnosti přesvědčil i na závodě WSK Championship v severoitalské Adrii na supermoderním motorsportovém komplexu Adria International Raceway. Vzhledem k jeho věku, kdy teprve v říjnu dovršil 13 let, patří v této kategorii stále mezi nejmladší jezdce a nebývá zvykem, aby benjamínci míchali pořadím na prvních místech.

Mladíček vstoupil do sezony bez respektu a ukázal, že umí jezdit jak na suchu, tak i na vodě. Opanoval kvalifikaci a jako vždy čeřil vody na předních příčkách mezi i o tři roky staršími borci. Asi také proto jeho management podepsal profesionální smlouvu s teamem formule jedna Lotus. Ten sice na pět let pronajal celý team Renaultu, ale to je skoro přesně načasovené pro Petra. Držíme mu palce!

Foto: archiv Petra Ptáčka

reklama

reklama