Zdeněk Troška pustil do světa Zakleté pírko! Jak vypadala slavnostní premiéra?

Slavnostní premiérou uvedl mezi diváky režisér Zdeněk Troška svoji novou pohádku Zakleté pírko, kterou napsal společně s Markem Kališem. Oblíbený režisér pohádku točil od května tohoto roku a poslední klapka padla koncem června na Helfenburku u Bavorova, kde se točila scéna s hlavní dvojicí hrdinů – Aninkou, kterou hraje Anastasia Chocholatá a vodníkem, jehož hraje herec a komik Lukáš Pavlásek – a loupežnickou bandou, která je přepadne na jejich výpravě do svět.

Ačkoliv Zdeněk Troška míval většinou při natáčení štěstí na počasí, při realizaci Zakletého pírka počasí filmaře několikrát pozlobilo, a proto se musel operativně měnit natáčecí plán. „Podařilo se nám ale všechno zvládnout, některé scény jsme přepsali z venkovního prostředí do interiérů, dokonce se podařilo i přehodit některé natáčecí dny, což je při dnešním vytížení herců skoro zázrak, takže všechno je natočeno,“ říká Zdeněk Troška.

Zakleté pírko je již jeho 9 pohádka. A objeví se v ní, kromě vodníka i řada zvířecích herců. Kromě tradičních zvířat venkovského hospodářství jako koně, kozy, slepice, husy si důležitou roli zahrála třeba sova nebo krkavec velký jménem Rocco, který představuje zakletou podobu prince Vítka. V dalších scénách se objeví i hadi a také žába, v níž se zase proměňuje vodník. Obzvlášť s žábou bylo trochu těžké pořízení. „Ona byla hrozně líná,“ směje se Zdeněk Troška.

Koho uvidíme vedle Lukáš Pavláska a Anastasii Chocholaté? Zakletého prince Vítka hraje Petr Urban, v rolích zlých sester Áji a Báji se představí Šárka Vaculíková a Lucie Polišenská, spolupráci se Zdeňkem Troškou si zopakují Sara Sandeva jako čarodějnice nebo Andrea Hoffmannová v roli hraběnky. Mladého hraběte, jehož Aninka s Vodníkem zachrání, vytvoří Marek Lambora ze seriálu Černé vdovy. Další postavy hrají například Martin Stránský, Dana Syslová, Jitka Smutná nebo Václav Svoboda.

Zakleté pírko vzniká v produkci společnosti Fénix Film Dany Volákové a Michaely Flenerové. Do široké distribuce pak pohádka Zakleté pírko vstoupí 2. ledna 2020.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno