Víme, proč se Myslivcová rozhodla vstoupit do politiky! O peníze prý nejde!

Když se před pár dny rozšířila zpráva, že se DOMINIKA MYSLIVCOVÁ (21) rozhodla kandidovat za hnutí ÚSVIT na kandidátce v Moravskoslezském kraji, mnozí to brali jako další povedený vtipěk růžové blondýnky. Jenže tentokrát o žádnou recesi nejde, blogery, herečka a zpěvačka jde opravdu do politiky.

Můžete nechápavě kroutit hlavou a ťukat si na čelo. A možná máte pravdu, protože Dominika ve finále vyhoří jako stodola. Jenže co když ne? Česká Barbie se pro politiku rozhodla poté, co se vrátila z Teplic. Na severu republiky byla svědkem věcí, které v rodné zemi prostě nechce. Mešity, zahalené ženy apod., to prý není nic, o co by Myslivcová stála. A tak vznikl protestsong s názvem Změnu tu mi nechcem. Podívat se na něj můžete zde.

Po jeho zveřejnění se vyrojily stovky „chytrých“ lidí, kteří jí radili, co dělat. Tenkrát si řekla, že s tím chce něco dělat. Opravdu dělat, ne jen mluvit a nadávat. „Chci jen objasnit, že jsem se pro píseň rozhodla po návratu z Teplic. To bylo zhruba měsícem a natočení písničky jsem oznámila před tím, než paní Žižková zveřejnila tu svou,“ naráží na fakt, že jí mnozí začali podezírat, že jen navázala na song Olivie Žižkové.

Proč ale politika? „Jak jsem již mnohokrát řekla, nejsem rasistka. Mám jenom obavy z toho, abychom se v budoucnu nemuseli bát tak, jako se dnes bojí mnozí ve Francii, Belgii nebo v Německu. To přeci nemá nic společného s nenávistí nebo xenofobií. Nikdy jsem lidi nerozdělovala podle barvy pleti, náboženského vyznání, sexuání orientace a nedělám to ani teď. Pro mě jsou jen „hodní a zlí”. Rozhodně lidi nehážu do jednoho pytle. Pouze nechci, aby někteří jedinci terorizovali své okolí. Všichni víte, že jako youtuberka mám své fanoušky ve věku teenagerů. Asi mě nemůžete napadat pro to, že mě budou volit, když jim ještě ani není 18 let,“ vzkazuje světu Dominika.

Mohla by sedět s rukama v klíně jako většina lidí. Kritizovat a pak se smát, když se někomu něco nepovede. Ona to ale chce jinak. „Podle mě jediné, co se s tím dá dělat, je osobně se angažovat a proto jsem se rozhodla zkusit kandidovat. Znovu opakuji, že kandiduji jako nezávislá a jsem ráda, že mi ÚSVIT umožnil vstup na kandidátku. Pro mé rozhodnutí byl také velmi důležitý rozhovor s Mirkem Lidínským. Potvrzuji, že nemám s politikou žádné zkušenosti. Ale určitě nebudu první ani poslední, která se proti některým věcem ohradí. Pokud jde o mé vzdělání, vystudovala jsem AHOL – obor bankovnictví a pojišťovnictví, nyní jsem přijata na Vysokou školu kreativní komunikace, kterou začínám v září studovat.“

Myslíte, to může dotáhnout až do zastupitelstva? Podle nás to možné je, jakkoli to teď může znít šíleně a nepravděpodobně. Myslivcová je cílevědomá, deset let se pohybuje v prostředí internetu a mladých lidí. „Mám za sebou výsledky. Angažuji se i v charitě. Kritizovat a být sprostý umí každý. Přitom každý má stejné startovní možnosti. Znám mnoho lidí v mém věku, kteří jsou na vysokých pracovních pozicích,“ uzavírá kandidátka za hnutí ÚSVIT. A ještě něco stojí za zmínku. Dominika slíbila, že pokud se opravdu do nějaké funkce dostane, veškeré výdělky pošle na charitu. O peníze jí tedy evidentně nejde. Tak uvidíme, jak to nakonec dopadne.

Foto: archiv

 

reklama

reklama