Ve Finsku se zbláznili? Braňte se násilníkům jen gesty a kabelkou, radí tamní policie a natočila instruktážní video!

Ve Finsku, stejně jako ve Švédsku nebo Dánsku, je zakázáno používat pepřové spreje a další pomůcky, které by mohly zabránit případnému útočníkovi, aby si vzal, co chce. A jelikož se v zemi tisíce jezer množí případy znásilnění žen, policie vydala instruktážní video, jak se účinně bránit. 

Finské úřady totiž mají pocit, že jakkákoli „agresivní“ obrana by mohla mít za následek růst kriminality a daleko vyšší počet násilných činnů. Pokud by tedy na vás například v potěmnělých Helsinkách vybafl nějaký úchyl a vy jste mu do obličeje nastříkala pepřák, můžete si jít sednout až na šest měsíců do vězení. Absurdním příkladem za všechny je, že nedávno byla sedmnáctiletá dívka odsouzena k pokutě za to, že se bránila muži, který ji chtěl znásilnit a ten se přitom zranil. S „dokonalou“ taktikou, jak se ubránit bez použití jakýchkoli sprejů, už přišli v Kolíně. Starostka německého města čelila obrovskému tlaku po kauze, kdy party imigrantů obtěžovaly ženy. Vydala tedy prohlášení, aby si dívky a dámy držely alespoň metrový odstup od ostatních lidí, zejména pak můžu. Podle ní pak bude všechno v pohodě, stačí se na nikoho nelepit a pravděpodobně tak neprovokovat. Jak geniální!

Totálně na palici

Finská policie však zašla ještě dál. Natočila video, kde vysvětluje, jak se bránit jen gesty, údery rukou, případně pak útočníka vzít po hlavě kabelkou. Když se na video podíváte, tak zjistíte, jak je to naprosto absurdní. Představa, že si napadená žena vyměřuje vzdálenost, jak muže správně uhodit, nebo jak ho mlátí kabelkou, když ji nějaký magor svírá a snaží se znásilnit, je hodně divoká a, s prominutím, naprosto pitomá. Dokonce se dá říct, že video je smrtelně nebezpečné. Protože se nedá předpokládat, že všechny ženy mají vojenský nebo policejní výcvik a tento způsob obrany by tedy mohly zvládnout. Uvidíme, jestli finské úřady zákony nezmění, až se stane pár dalších případů napadení obyvatelek jejich měst. Bylo by záhodno…

https://www.youtube.com/watch?v=J6kjvWKuVkE

reklama

reklama

Ve Finsku se zbláznili? Braňte se násilníkům jen gesty a kabelkou, radí tamní policie a natočila instruktážní video!

reklama