Umění je od slova umět! S patlaly dělá Lubomír Brabec krátký proces!

Nemá prý rád patlaly, nelíbí se mu, když někdo nakydá barvu na plátno, hází ji třeba zdálky rukou a chlubí se, co vytvořil. Tvrdí, že umění, je od slova umět. Houslový virtuóz LUBOMÍR BRABEC (62) sice říká, že není vyloženým expertem přes výtvarné umění, ale citem pozná, co je dobré a co paskvil.

A právě kvůli tomu dobrému dorazil do pražského Mánesu na vernisáž výstavy úspěšné malířky Michaely Žemličkové, která jako jedna z mála v Evropě tvoří černobílé obrazy. Se zájmem si prohlédl vystavená díla a se zalíbením se pokochal akty. „Samozřejmě, jako každému chlapovi se mi akty líbí, protože ženské tělo samo o sobě je uměním. Já, ale bohužel, si s malováním moc netykám. Vlastně nenamaluju vůbec nic. Jediné, co jsem se naučil je hezky psát. Skvěle to uměl můj dědeček, který měl kdysi ve škole krasopis a já si na stará kolena koupil knížku Krásné písmo, nastudoval jí a teď, když třeba nadepisuji obálku, tak si jí vlastně namaluji,“ dodal Lubomír Brabec a autorce obrazů i hostům zahrál něco ze svého repertoáru.

Na vernisáži nechyběla ani zpěvačka Petra Hapková s manželem. „Přišli jsme moc rádi. Michaela je naše kamarádka a navíc, je autorkou obalu na mé debutové album Život na baru. To by mělo vyjít ještěv letošním roce, takže věřím, že bude nejen pro potěchu očí, ale i sluchu a duše,“ uvedla Hapková. Kromě ní a jejího partnera si výstavu nenechala ujít ani sopranistka Pavlína Senić, která dorazila s dcerou nebo herečky Regina Řandová či Hana Čížková.

Foto: Herminapress

reklama

reklama