Tomáš Klus: Holky jsem balil na písničky Michala Tučného!

„Nikdy jsme se nepotkali, ale jeho písničky jsem měl strašně moc rád. Hrával jsem je, když jsme jezdili na čundry, u táboráků a balil na ně holky. Je to sice dávno, ale znám je pořád a pořád si je s chutí zazpívám. Víte, když Michal Tučný před dvaadvaceti lety zemřel, to mi bylo devět let, tehdy jsem to obrečel a vzpomínám si, že druhý den jsem ani nešel do školy. Teď jsem tu, abych mu zazpíval pár jeho pecek a vzdal hold prvnímu muži české country,“ řekl na koncertu v Lucerně k nedožitým sedmdesátinám Michala Tučného, Tomáš Klus.

A když už se zmínil o prvním muži české country, jak Michala Tučného viděla jeho kolegyně, první dáma české country, Věra Martinová. „My jsme nikdy nebyli konkurenty, o to vůbec nešlo. Naopak byli jsme velcí přátelé a nazpívali spolu pár velice povedených duetů. Je velká škoda, že Michal předčasně odešel, teď tu mohl s námi slavit své jubileum. Není tu ale, je v tom našem muzikantském nebi a snad se na nás dívá a je mu při pohledu na nadupanou Lucernu a zpívající diváky dobře,“ s trochou smutku v hlase uvedla Věra Martinová.

Včerejší vydařený galakoncert byl tak trochu dílem jeho rodiny. Zorganizovala ho Tučného nevlastní dcera Gábina, s produkcí pomáhala vnučka Zita, tátovi zazpívala dcera Míša a zavzpomínat při jeho písničkách si přišla manželka Marta.

„Je to takový smutně veselý večer. S Michalem jsme byli přes dvacet let a byly to dobré roky. Zůstala po něm ta jeho muzika a pořád jí ráda poslouchám. Díky za tenhle večer všem jeho kamarádům, kteří sem přišli zahrát a zazpívat i fanouškům v hledišti. Je vidět, že sice před léty odešel, ale zůstal přesto s námi,“ nechala se slyšet Marta Novotná-Tučná.

A bylo včera, co poslouchat a co si prozpěvovat. Ve tříhodinovém programu zazněly všechny pecky mistra country, které interpretovali kromě zmíněného Tomáše Kluse, Věry Martinové a Míši Tučné, třeba Tomáš Trapl, Honza Vyčítal, skupina Tučňáci, Aleš Háma, který i celý večer moderoval, a řada dalších zpěváků a muzikantů.

Foto: Herminapress

reklama

reklama