Tipněte si, co je zač tenhle chlapík! Tu profesi byste mu nehádali!

Při pohledu na tohoto chlapíka vám nejspíš naskočí jediné – typický vzorek z chánovského sídliště. Róm, který chodí ve vytahaných kalhotech, špinavém triku,  prostě takový ten typ, kterého potkáte na Hlaváku a raději si chytnete peneženku, aby vám ji neukradl. Ovšem jen dobře klame tělem.

Není to žádný povaleč ani bezdomovec. Naopak. Jmenuje se KAMIL POLÁK, je z Košic a jeho profese vám vyrazí dech. Vystudoval dirigenství, klavír a kompozici na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě a na Universität für Musik und Darstellende Kunst ve Vídni a Grazu.

Skládá scénickou hudbu a opery pro Landestheater Linz a jiná divadla ve Vídni, pro kterou právě teď píše dvě zakázky. Dnes žije v Rakousku, kde vytvořil sbor, se kterým za čtyři měsíce nacvičil Mozartovo Requiem. To by šlo, ne?

Kéž by se takoví géniové obohacující společnost vyklubali například i z převážně ne moc přívětivě a sečtěle vypadajících Syrských imigrantů! Tvrzení Merkelové, že jsou to samí chirurgové a inženýři, se nám nějak nechce věřit. Ale třeba se také mýlíme!

Foto: archiv

reklama

reklama