Láska přímo na jevišti! Tohle už u nás vidělo 50 tisíc lidí!

Už 50 000 diváků si prozpěvovalo hity Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře při muzikálu Ať žijí duchové v Kongresovém centru. Další zájemci si ovšem budou muset počkat až do listopadu, kdy se výpravné dílko opět vrátí na zdejší „prkna“. Prostě Leontýnka, rytíř Brtník z Brtníku, šéf samoobsluhy, ředitel školy a další protagonisté budou mít divadelní prázdniny.

Poslední představení si všichni užili. Hanka Holišová coby Leontýnka nechtěla nic ponechat náhodě a pilně trénovala kouzelnický výstup, její taťka rytíř Brtník, neboli Jaromír Dulava si s pečlivostí sobě vlastní kroutil kníry, Chantal Poullain, která hrála Leontýnu von Brtník si před každým výstupem pečlivě upravovala exteriér, prostě všichni se činili.

Po děkovačce, která byla, jak řečeno, v této sezoně poslední, došlo i na zahájení nového projektu spojeného s muzikálem, předání kočárku umně vyzdobeného výtvarnicí a kostymérkou Mandsaly Nikolou a podpisy účinkujících, Vlaďce Erbové. „Jde o akci, kdy umělci popíší a pomalují pět kočárků, které jsme získali a pak je vydražíme. Získaná částka půjde na charitativní účely. Dnes se tohoto úkolu s chutí zhostili protagonisté muzikálu, Ať žijí duchové, na zkrášlení dalších jsme oslovili i Pepu Vojtka s rodinou, motocyklového závodníka Valentina Rossiho, Michala Davida, Jiřího Korna a také Adélu Gondíkovou s Jiřím Langmajerem. Ti všichni v dohledné době výtvarně doladí kočárky svými dílky a pak už přijde na řadu dražba,“ vysvětlila Erbová.

Po předání prvního „vozítka“ se v zákulisí rozjela rozlučka se sezonou, která byla veselá, i když tak trošku nostalgická. Duchové i celý ansámbl si ji užívali a na další podzimnězimní úspěchy „Duchů“ si připili trochou vínka.

Foto: Herminapress

reklama

reklama