Tereza Voříšková: Kdybych nebyla herečkou, tak chci být detektivem!

Třídílná kriminální minisérii Jana Hřebejka, Petra Jarchovského podle scénáře Michala Sýkory Pět mrtvých psů chystá do vysílání ČT. První díl je na programu 10. dubna. Na obrazovce se opět sejde parta olomouckých kriminalistů v podání Kláry Melíškové, Stanislava Majera, TEREZY VOŘÍŠKOVÉ (26) a Miroslava Krobota.

Pět mrtvých psů se zčásti odehrává v olomoucké ZOO, kde dojde ke krádeži tří živých medvědů. V druhé dějové linii pátrají venkovští policajti po pořadateli ilegálních psích zápasů. A jak jinak, oba příběhy se protnou. „Honza Hřebejk je pro mě zásadní režisér českého filmu, a to byl důvod, proč jsem na roli policistky kývla. A samozřejmě zaujal i ten příběh. Je absolutně netradiční, dramatický a jak jinak i s dávkou humoru. Já jako policistka jsem docela nesmlouvavá a od rány, což se mi na ní líbilo. A něco vám řeknu. Kdybych nebyla herečkou, tak bych chtěla být detektivem. Je to strašně zajímavá, i když určitě v reálu i dost náročná práce. Ale líbila by se mi,“ s úsměvem uvedla vesnická policistka Horová neboli Tereza Voříšková.

„Je to minisérie, která určitě nenudí. Nejsou tam jen mrtvoly a vyšetřování, ale i to, co do filmů umí dát Honza Hřebejk. On točí vážné filmy s vtipem a naopak třeba humorné v dávkou vážnosti. Prostě skvělé kombinace a já mám Pěti mrtvých psů velice dobrý pocit. A užili jsme si při i trochu adrenalinu, když jsme točili scénu v kleci se lvem, jasně, že živým. To bylo trošku drama,“ nechal se slyšet detektiv, čili Stanislav Majer.

Ke „lvímu“ příběhu doplnil pár slov i režisér. „Byla to situace, která vycházela z předlohy, kdy příběh kulminuje. Lev byl samozřejmě v narkóze. Přiznám se, že ačkoliv to ostatní tak necítili, já měl větší strach, že se ten lev už neprobere, než že by se probral a pochutnal si na hercích. Ale všechno dopadlo dobře,“s tradičním humorem řekl Hřebejk.

Foto: Herminapress

 

 

reklama

reklama