Srdečné pozdravy z Botswany! Drsňačka Mottlová mezi hrochy, slony a lvy!

Ač vypadá na první pohled jako křehké děvče, opak je pravdou. Herečka BÁRA MOTTLOVÁ (29) je docela drsňačka a adrenalinové zážitky jsou její doménou. Před pár dny se vrátila z Botswany, kde se nebyla rekreovat, ale užívat divočiny.

„S fotografem Petrem Slavíkem a štábem jsme vyrazili natáčet a také fotit divokou přírodu pro dokument Ve stopě predátora. Já sice dokážu sama také nějaké záběry udělat, ale tohle bylo něco úplně jiného. Museli jsme zvířata najít, vystopovat, což není lehké. Pražský hrad vám neuteče, ale slon, hroch nebo zebra na nějaké portréty nejsou zvědavi, takže to byla docela honička. Občas namáhavá, ale o to víc vzrušující a řadu fotografických fint jsem i pochytila,“ uvedla Bára.

V Botswaně strávila čtrnáct dní. Svůj byt vyměnila za stan a na vymoženosti civilizace musela zapomenout. „Vařili jsme na ohni a musím se pochválit, i já jsem se do kuchtění občas zapojila a některá jídla byla i stravitelná. Na bydlení jsem si brzy zvykla, i když stan není rozhodně tím příbytkem, ve kterém bych chtěla strávit zbytek života. V paneláku vám sice mohou ukrást boty, které si necháte přede dveřmi, na naší výpravě se stalo, že jednomu členu výpravy sežrala hyena plastové pantofle, které si pořádně nezabezpečil,“ se smíchem vysvětlila Mottlová.

Dobrodružná výprava skončila. Teď už Bára zase maká, ale jak přiznala, Afriku si zamilovala a ráda by tam vyrazila znovu. „Nic mě nesežralo, nepokousalo ani nepoštípalo, mám množství zážitků, naučila jsem se řadu věcí, třeba jak ve zdraví přežít v divočině, nebo fotit, takže proč ne?“ položila si řečnickou otázku Bára Mottlová, zasnila se a v duchu se vrátila ke svým oblíbeným hrochům a jiné zvířecí „havěti“.

Foto: archiv B. Mottlové

 

reklama

reklama