Simoně Stašové nedělá problém říci kategoricky NE!

Nabídek na účinkování v nejrůznějších divadelních hrách nebo filmech má docela dost. Jak ale tvrdí, ve svých jedenašedesáti letech nekývne rozhodně na každou a nedělá jí problém říci NE. Kladná odpověď na účinkování je proto pro SIMONU STAŠOVOU (61) prý sporadičtější, ale roli, do které jde si užívá s chutí a naplno.

A tu optimističtější variantu zvolila i v případě hraní na Letní scéně Divadla Ungelt, která otevře své brány 4. července. „Mě divadelní prázdniny nechávají v klidu. Mám to vyřešeno jinak, než většina lidí. Před několika lety jsem se rozhodla, že já budu odpočívat, zatímco ostatní pracují. Udělám si volno týden v září, týden v listopadu, dalších sedm dní v prosinci, pak v březnu a květnu,“ usmívá se herečka.

Dovolenou si tedy vybere po těch týdnech. Pauzu si prostě udělá, kdy potřebuje. V létě zase, kdy se jiní rekreují, ona hraje. „Je to pro mě o to lepší, že přes den si odpočívám, večer si jdu zahrát pod širák, do letního divadla, kde je úplně jiná atmosféra, než v kamenném kulturním stánku, a jsem naprosto spokojená. A když mi přijede rodina tak ještě stihnu udělat na jevišti radost sobě, divákům a pak se vrátím domů a třeba do dvou se zúčastním grilovačky. Paráda, tenhle rozvrh mi dokonale vyhovuje.“

V letní sezóně bude herečka vystupovat ve dvaceti představeních. „Bude to ovšem Stašová pokaždé jinak. Hraji ve čtyřech inscenacích, které jsou žánrově naprosto odlišné. Jeden titul by mě určitě nebavil, proto se tu představím ve hrách Drobečky z perníku, Filumena Marturano, Poslední ze žhavých milenců a Římské noci,“ doplnila. Nebude ovšem jedinou hvězdou Letní scény Divadla Ungelt. Ve více než padesátce prázdninových „kousků“ se na scéně objeví mj. i Petr Kostka, Jitka Čvančarová, Marta Kubišová, Petra Nesvačilová, Regina Rázlová a řada dalších.

Foto: Herminapress

reklama

reklama