Simona Stašová: Napráskala jsem na sebe i to, co jsem nechtěla!

Velká sláva proběhla včera v Paláci knih Luxor. „Rosnička“ Alena Zárybnická tu křtila svoji prvotinu Zálety Aleny Zárybnické, což je dílko, jehož jak sama říká, není autorkou, ale zprostředkovatelkou příběhů lidí, které zpovídala.

„Těch, kteří jsou mi hodně blízcí, mám je ráda jsem si pozvala hodně, v téhle knížce si povídám třeba se snowbordistkou a lyžařkou Ester Ledeckou, s Miss World a modelkou Taťánou Gregor Brzobohatou, kardiochirurgem Janem Pirkem, herečkou Simonou Stašovou, hercem a spisovatelem Miloněm Čepelkou, novinářem a pedagogem Miroslavem Moravcem a devíti dalšími osobnostmi. V jejich příbězích je hodně inspirace, moudrosti a radosti. Těch hovorů bylo ovšem mnohem víc a bylo těžké vybírat, ale bude-li se knížka líbit, mohlo by vyjít i pokračování,“ s úsměvem uvedla na křtu Alena Zárybnická.

Kmotry publikace byla trojice již zmíněných respondentů tedy Václav Moravec, Miloň Čepelka a Simona Stašová. „Jsme tu, protože máme Alenku rádi pro to, jaká je i co umí a myslím, si, že jsme s ní udělali hodně zajímavé rozhovory. Ona má takovou neuvěřitelnou schopnost vytáhnout z člověka takové ty niterné věci, které byste za jiných okolností nikdy na sebe neřekli. Svými otázkami jde vysloveně pod kůži a vydoluje z vás i hodně soukromé záležitosti. Já jsem se občas přistihla, že jsem na sebe napráskala i to, co jsem chtěla tutlat,“ svěřila se Stašová.

Jak prozradila s Alenou Zárybnickou se znají už hodně dlouhou dobu a už v počátcích se prý shodli na tom, že se obě dámy profesně hlídají.

„Ona chodí na mě do divadla a já si jí hlídám na obrazovce nebo v rádiu. Je to takový ten po duši milý člověk. Však to znáte, máte někoho, kdo vás odpuzuje, pak máte jiného, o němž si řeknete, to by mohl být můj kamarád a on se jím stane. A ona se jím stala. Ani mi nevadí, když předpovídá špatné počasí, protože kdyby ho nebylo, tak bychom ani nevěděli, jak má vypadat to hezké. Je to jako život. Musí být hůř, aby když je líp jsme si uvědomili, že je to bezvadný. A navíc, kdyby nebylo plískanic, kdy se nedá vyjít ven, tak by asi bylo počato i méně dětí,“ se smíchem dodala Simona Stašová a odebrala se splnit úlohu kmotřičky.

Foto: Herminapress

reklama

reklama