Seznamte se s Kateřinou Radostovou! Ďábelsky úspěšnou právničkou s andělskou tváří!

Když se řekne právník, většina z nás si nejspíš představí postaršího chlápka s brýlemi, který se od rána do večera přehrabuje ve spisech a knihách. Nebo naopak vidíme sebevědomého borce zastupujícího mafiány, lihové bosse a další podivná individua. Málokoho z nás napadne, že může jít o úspěšnou a sexy ženu. JUDr. KATEŘINA RADOSTOVÁ (38) je proto takovým příjemným zjevením. 

Její příběh je tak trochu jako pohádka se šťastným koncem. Despotický otec dělal nadějné tenistce ze života peklo, už během několikaletého pobytu v Německu si však začala pomalu plnit svůj americký sen. Možná za to mohl právě sport, že si mladá slečna šla tvrdě za svým a překážky překonávala se samozřejmostí sobě vlastní. Práva vystudovala na Karlově Univerzitě v Praze. Její zvolená kombinace, tedy právo a sport, je poněkud netradiční. Tím spíš pro krásnou ženu, která by se místo biflování klidně mohla promenovat na přehlídkových molech.

Díky lásce ke sportu je pro každého muže splněným snem. Nebo to tak alespoň vypadá. V žádném případě ji totiž nelze podceňovat. Sportovní právo pro ni bylo od začátku jasnou volbou. Nejprve působila ve společnosti Česká sportovní jako vedoucí právního oddělení, později ji angažovala Plzeňská sportovní. Jako členka ekonomicko-marketingové komise Českého svazu ledního hokeje kandidovala v roce 2012 jako vyslankyně za Českou republiku do hokejového Council IIHF, což je vrcholný orgán Mezinárodní hokejové federace. Je evidentní, že Kateřina se ve světě neztratí. I proto, že ovládá několik jazyků, včetně německého, anglického, ruského, italského nebo francouzského.

Někteří chlapi na ni mohou koukat mezi prsty. V hospodských debatách o fotbale může být po jejich osmém pivu terčem posměšků. Jenže i tady Radostová překvapuje. Předsedkyně Odvolací komise FAČR není zdaleka jen fotbalovou teoretičkou. „Do balónu jsem začala kopat už jako malá holka, kdy jsem hrála tenis za Spartu. V rámci kondičních tréninků jsme chodili hrát fotbal na Rudou Hvězdu. Nevidím důvod, proč by spojení žena a fotbal nešlo dohromady. I když si uvědomuji, že mužský fotbal je mužský fotbal a vždycky to tak zůstane.“

Je jasné, že o nejpopulárnějším sportu na planetě toho ví mnohem víc, než drtivá většina hospodských povalečů. Ne náhodou působila čtyři roky ve Viktorii Plzeň, kam si ji vytáhl bývalý majitel Miroslav Kříž. V klubu se starala o právní zastoupení, domlouvala transfery například Martina Fila do Vikingu Stavanger, brankáře Daňka do West Bromwich Albion a mnoho dalších.

Mohlo by se zdát, že si splnila všechno a nemá další motivaci. Dokázala už toho tolik, že by na to někomu nestačily ani tři životy. Kromě fotbalových a hokejových štací má za sebou i účast na založení Elit Grand Prix Racing Teamu, později Caffe Latte, za který jezdil také mistr světa ve třídě do 125 ccm Thomas Lüthi. Stala se soudkyní, poprala se s velkou výzvou, když se dostala do Evropského Parlamentu. Tam může využít své zkušenosti a najít další cíle, které by mohla pokořit. Jaké to budou? To je zatím ve hvězdách…

Foto: archiv

 

reklama

reklama