Návštěva u Roman Skamene: Nejen herec, ale i zemědělec a nově také stavbyvedoucí!

Je sice menší postavy, ale to, co mu chybí do výšky dohání aktivitou. Žádná práce mu není cizí, a co neumí, našprtá z knih a příruček. Herec ROMAN SKAMENE (61) je prostě mužem mnoha profesí.

Dovolenou tráví na chalupě ve Stradonicích spolu s manželkou Renatou, dcerou Sandrou a vnučkami čtyřapůlroční Rebecou a čtyřměsíční Stellou. A samozřejmě, v dnešní nejisté době, i s nebezpečně vyhlížejícím hlídacím psem jezevčicí Chipsy. Klídek a rodinná pohoda je ovšem v rodince pojmem relativním. Kromě hereckého řemesla, za nímž Roman vyjíždí se totiž věnuje i rozlehlé zahradě a daří se mu i jako pěstiteli.

„No, skromně přiznávám, v zemědělské činnosti, za pomoci rodinných příslušníků, sklízím docela úspěchy. Skvěle se daří mému rybízu, chutné jsou i meruňky a cukety se mi pozvolna rozrůstají do obřích rozměrů. Ano, má-li člověk blízko k přírodě ona se mu odvděčí plnou náručí zdravých a chuťově vynikajících dobrot,“ vysvětlil nám momentálně i filosofující Roman. To však zdaleka není všechno, čím herec své nejbližší oblažuje. K herecké a zemědělské profesi si totiž nově„naložil“ i roli, s malou nadsázkou řečeno, stavbyvedoucího. A nebude to role herecká.

„Svatá pravda. Rozhodl jsem se, že zásadně zrekonstruuji naši haciendu. S pracemi začneme v září a skončit by se mohlo v listopadu až prosinci. Až přijedete příští rok, nepoznáte to tu. Samozřejmě jako naprostý zednický laik bych byl nepoužitelný, ale chci významně přiložit ruku k dílu, takže studuji odborné knihy, příručky, abych mně realizace stavebního záměru nezastihla nepřipraveného. A samozřejmě chystám si pomalu i nezbytné pracovní nástroje,“ uvedl Skamene a v dílně představil nejen plány nového „stavení“, ale i zednické pomůcky.

„Manuální práce mě neděsí. Faktem ovšem je, že k tomu, aby mé zásahy do stavby nebyly destruktivní, ale naopak, je třeba se připravit. Takže kromě studia nabírám i fyzičku, abych vše zvládl. Denně nadrandím s kolečkem svých pět kilometrů s kolečkem a občas si trénink zpestřím i tenisem. Sport, jak známo, rovněž utužuje kondici a je příjemnější alternativou, než bezduché prohánění se za vozítkem. Mám tedy ještě zhruba měsíc před dnem D, kdy tady vypukne rekonstrukce a tu dobu míním do mrtě využít,“ kategoricky, ale jak jinak, než s úsměvem, dodal Roman Skamene a s nezbytným cigárkem v ústech, krumpáčem v ruce a kolečkem předvedl, že najatým pracovníkům bude zdatným konkurentem.

Foto: Herminapress

 

reklama

reklama