Petra Janů: Dostala jsem varování. Když si budu vyskakovat, dostanu po hubě!

Zpěvačka PETRA JANŮ (64) oslaví v příštím roce pětašedesátiny. Výročí je to docela kulaté takže se dárky zřejmě jen posypou. Jeden, a to docela pořádný si pořídila v předstihu už včera.

Odvezla si nový VW Tiguan. „Mám velkou radost. Je to moje první vlastní, a zdůrazňuji vlastní, vozidlo. Tohle jsem si já vybrala a já i zaplatila. V dobách dřívějších jsme sice nějaká auta v rodině měli, ovšem ani jedno mi neříkalo pane, nebo vlastně paní. Teď tedy konečně je to jenom můj povoz a za volantem budu už jenom já,“ vysvětlila Petra.

Řidičský průkaz vlastní zpěvačka už od roku 1976 a jezdit začala až nějak kolem roku 2000. „Do té doby mne vozili. Po revoluci mi partner sdělil, že všichni podnikají a on by byl nejdražší taxikář na světě, a když už jsem si udělala ten řidičák, tak že mi koupí nějakou šunku.“ A jak řekl, udělal. Petra začala brát kondiční hodiny a také jezdit. „No a musím přiznat, že ze začátku jezdilo to auto se mnou a ne já s ním.“

Pak už to ale šlo a zpěvačka měla pocit, že jako řidička můžu všechno. „Omyl. Nabila jsem si kokos. Místo čtyřicítkou jsem jela osmdesát, pak dupla na brzdu, sklouzla se po šotolině a zastavil mě strom. Ten nahoře mě tu ale nechal a tím karambolem jen pohrozil, že když si budu moc vyskakovat, dostanu po hubě. A zklidnila jsem se. Byla to jediná nehoda v mém životě. Jezdím teď slušně a víc poslouchám i dopravní značky,“ dodala s úsměvem Petra Janů. V letu ke svému novému „přibližovadlu“ ještě stačila prozradit, že není automechanička, takže zvládne maximálně dolít tekutinu do ostřikovače a doplnit olej. Ostatní věci nechá raději odborníkům.

Foto: Herminapress

reklama

reklama