Robert Vano: Tak tuhle práci jsem dělal s velkou chutí

Známý fotograf Robert Vano nafotil v průhonické Pyramidě skvělý kalendář plný krásných žen. Podobně vydařených má za sebou hodně, ale tenhle nový, který pokřtil včera v Jack Daniels Musician Factory byl přeci jen jiný. Modelkami mu byly ženy, které trpí velmi závažným onemocněním – cystickou fibrózou.

„Tuhle práci jsem dělal s velkou chutí. Víte, ty dívky to nemají vůbec jednoduché, a když jsem jim alespoň trošku udělal radost, pak spokojenost je i na mé straně. Viděl jsem je, jak se líčily, vybíraly oblečení, zkoušely si pózy, se zájmem poslouchaly, co jsem jim radil, prostě braly to velice vážně a navíc je to focení bavilo a těšilo. Možná by některá z nich mohla být i modelkou v tom pravém slova smyslu, ale to, čím trpí, jim to nedovolí. Tak ať se jim a všem kdo je podporují a pomáhají kalendář líbí. Zasloužily se o něj vrchovatou měrou. Je to v pořadí můj třetí charitativní kalendář v němž jsou modelkami samotné pacientky a rozhodně ne poslední,“ s důrazem i úsměvem uvedl Robert Vano.

Mezi hosty akce nechyběla ani patronka pacientské organizace Klubu nemocných cystickou fibrózou, který o nemocné touto nemocí pečuje a pomáhá jim, herečka Klára Trojanová.

„S podporou klubu začal manžel, on byl patronem ještě dříve, než já. Jednou jsem za něj zaskočila, když nemohl být z pracovních důvodů kmotrem kalendáře, okamžitě mě to chytlo a zůstala jsem u téhle činnosti už napořád. Velice si toho vážím. Cystická fibróza není tolik mezi lidmi známá a je třeba o ní mluvit a pomáhat. Takže proto jsem tu a hodně ráda,“ nechala se slyšet Klára.

Po křtu následovala charitativní dražba velkoformátových fotografií přičemž zisk z ní spolu s výtěžkem z prodeje kalendáře pomůže Klubu nemocných cystickou fibrózou pokračovat v jeho potřebné a nenahraditelné činnosti.

Foto: Herminapress

reklama

reklama