Režisér Antonín Procházka: Nejsem ras, ale slušně vychovaný člověk!

Ještě v civilu, ale s chutí makají na jevišti Hudebního divadla Karlín protagonisté chystaného muzikálu Franka Wildhorna, Dona Blacka a Ivana Menchella Bonnie and Clyde. Režisér Antonín Procházka udílí pokyny, vysvětluje záměry, usmívá se a své „ovečky“ stihne občas pochválit.

Má to ale jasně rozvržené. „Nejsem režisér ras, nevyznávám ani cukr a bič. Prostě jsem slušně vychovaný člověk, svým lidem věřím, mám je rád a je to na práci vidět a slyšet,“ s úsměvem uvedl Procházka. Pochvaloval si pohodu a hlas prý zvyšuje jen v hodně výjimečných případech. A těch je minimum.

„Bonnie and Clyde je takový typický americký muzikál. Je v něm všechno, láska, napětí, vtip a musím uznat, klape nám to při zkouškách, bavíme se a postupujeme podle plánu. Zkoušet jsme začali 22. července a pojedeme každý týden od pondělí do soboty až do 12 září, pak bude pauzička a 13. a 14. října jsou na pořadu premiéry. Bonnie and Clyde v našem provedení, bude ovšem trošičku jiné dílo, než to, které se hraje na Broadwayi, prostě po dohodě s autory půjde o takovou větší show,“ prozradil režisér.

„Dlouho bylo mým přáním zahrát si v Karlíně nějakou hezkou roli a tahle je nádherná. Po dovolené, kterou jsem strávila cestováním po Itálii a především jejích památkách už teď naplno dělám a je to skvělé. I zkoušky mě moc baví. Bonnie a Clyde nebude žádná tragédie, naopak. Příběh bude zachovaný, ovšem odlehčený tak, aby lidé neodcházeli z divadla se slzami v očích, ale s úsměvy na rtech. Je to prostě odlehčené, a to se mi líbí,“ svěřila se představitelka Bonnie Markéta Procházková, která roli alternuje s Dashou.

„Dasha má čerstvé maminkovské povinnosti, takže dnes jí tu neuvidíte. Do zkoušek naskočí v půlce srpna, a bude je mít o trochu víc intenzivnější, než ostatní, ale určitě to zvládne. I ona se na Bonnie těší,“ prozradil umělecký ředitel divadla Pavel Polák. A zatímco povídal, na jevišti pilně „trénovali“ i další protagonisté muzikálu, Martin Písařík, Vašek Noid Bárta, Jitka Schneiderová, Bohouš Josef, Kamil Střihavka, Ivana Andrlová a další spolu s početnou company.

Foto: Herminapress

 

 

reklama

reklama