Pavel Liška má nového koníčka! Neuvěříte, čemu propadl!

Herec Pavel Liška má nového koníčka. Dal se na vyhledávání přírodních skel, tedy vltavínů. Ještě donedávna o nich skoro nic nevěděl, díky natáčení filmu Zloději zelených koní, režiséra Dana Wlodarczyka, natočeného na motivy stejnojmenného románu Jiřího Hájíčka, už má tedy novou zálibu.

Teď už na to nedá dopustit. „Chytlo mě to a hned při natáčení jsem si to i vyzkoušel s partou lidí, kteří se těžbou vltavínů zabývají. A určitě nezůstane jen u téhle jedné zkušenosti. Mám totiž tajnou mapu s nalezištěm těchhle kousků a míním vyzkoumat, zda skutečně ukazuje ta reálná naleziště. Jako pomocníka si vezmu syna Šimona. Není to totiž nic jednoduchého se k vltavínům propracovat a bude to určitě pro nás dobrodružství,“ řekl s úsměvem Pavel na novinářské předváděčce zmíněného filmu, který bude mít premiéru v kinech 8. září.

Zloději zelených koní jsou o přátelství, vztahovém trojúhelníku, o vltavínech a o tajemství. Pavel Liška si zahrál nezaměstnaného zemědělce Kačmara, který spolu se zběhlým studentem geologie Pavlem, jehož hraje Marek Adamczyk, se živí jako nelegální kopáč vltavínů. A je to role, která ho hodně chytla.

„Není to jednoduchá postava a to se mi na roli líbilo. Kačmar je vlastně na první pohled regulérní hovado. Ale přitom taky jenom člověk. Má svoji duši a v ní má, i když hluboko ukrytý, střípky něčeho dobrýho. A to dělá tu postavu velice zajímavou,“ doplnil herec. Spolu s ním a Markem Adamczykem se ve filmu představí Jenovéfa Boková, Gabriela Míčová, Šárka Vaculíková, Bolek Polívka a mnozí další.

Foto: Herminapress

 

reklama

reklama