Nadává Zdeněk Pohlreich i za volantem? Ne! Nemá totiž na co!

Jak se říká: „Dlouhé vlasy – krátký rozum“. ZDENĚK POHLREICH (59) je pravý opak tohoto rčení – vlasy nemá téměř žádné a možná právě díky tomu ví, kdo vyrábí nejlepší auta. Už léta jezdí „Lexusní“ limuzínou a nyní do jeho stáda přibyla i nová čtyřkolka Lexus RX. A jak se tento známý kuchařský guru automobilce odvděčil? Tak, jak je mu vlastní!

Toho, že se stal ambasadorem nového vozu Lexus RX, si Zdeněk Pohlreich velmi váží, a proto pozval zástupce společnosti a vybrané klienty do své restaurace, aby se jim v duchu japonské pohostinnosti odvděčil tak, jak on sám to umí nejlépe – jídlem. Zdeněk totiž není jen tím věčně nespokojeným a šťouravým kritikem z televizních pořadů.

Je také skvělým bavičem a pro své hosty si připravil kromě skvělého jídla i zábavu v kulinářském stylu: „Oni mě naučili, co je to zážitek z jízdy, tak já zase naučím je, co je to zážitek z jídla,“ a začal všem předvádět, že s jídlem se musí pracovat s láskou. Společně s ostatními si vzal do ruky nůž, a učil jednoho po druhém, jakým způsobem se správně krájí různé ingredience, aby se jídlo neponičilo a vypadalo šťavnatě a k nakousnutí. Všichni pak vytvořili z ovoce a zeleniny velké písmeno „L“. Nejšikovnější kuchařští artisté získali vouchery právě do restaurace Divins.

Letošní zimu trávil Zdeněk několik měsíců na Floridě a jak jinak, i tam si zařídil, že měl k dispozici dva vozy Lexus. Tato japonská automobilka si své klienty opravdu hýčká, což poznal Zdeněk Pohlreich na vlastní kůži: „Stala se nám super věc. Jdeme takhle na hokej v Sunrise kde hraje Jarda Jágr, jak přijíždíme na veřejné parkoviště, mává na nás taková starší paní, která to tam má na povel a říká. „Vy s tím Lexusem jeďte rovnou k hale, tam mají řidiči Lexusu vyhrazené VIP parkoviště, pochopitelně zdarma.“ Do haly pár kroků a ten pocit??? Je prostě skvělý být součástí něčeho, co funguje,“ nadšeně komentoval zacházení s klienty kuchař, jehož jméno a přímočarost není nikomu cizí.

Zdeněk toho za rok opravu najezdí hodně a tak jsme se zeptali, zda by přijal osobního řidiče: „Jsou dny, kdy bych to uvítal, třeba když točíme Ano Šéfe a je toho ježdění za den moc. Svůj Lexus bych mu ale nepůjčil,“ razantně hájí svůj vůz. A co připravuje nového? „Již je v plném běhu podzimní vaření na Primě a Ano šéfe. V září bychom měli otevřít naši novou restauraci Next Door a v říjnu vyjde další kniha receptů,“ dodává Zdeněk Pohlreich

Foto: Lexus

 

reklama

reklama