Michaela Gemrotová okouzlila Bělorusko! Dostala cenu od prezidenta Lukašenka!

Na 25. ročníku mezinárodního festivalu Slovansky bazar ve Vitebsku nás reprezentovala zpěvačka MICHAELA GEMROTOVÁ (29), kterou zná české publikum jako představitelku Christine v muzikálu Fantóm opery, či jako Angeliku ve stejnojmenném muzikálu uváděném v divadle Broadvay.

Slovansky bazar je největším festivalem východní Evropy. Jeho přímé přenosy sledovalo na 20 miliónů diváků v Rusku, Bělorusku, Ukrajině a jiných zemích. Letošní ročník se koná ve dnech 12. – 20. červen ce. Michaela se porotě a publiku představila se dvěma písněmi, se kterými nejen u diváků, ale i u mezinárodní poroty bodovala. V porotě sedělo 8 zástupců zúčastněných zemí, například Valery Leontiev, populární zpěvák z Ruska nebo zpěvačka Maryla Rodiwicz.

Česká republika letos svého zástupce v porotě bohužel neměla. První finálový večer Michaela zpívala s velkým orchestrem pod vedením dirigenta Michaila Finberga původní píse ň, složenou pro tento festival, Pláč (autor hudby Tomáš Živor, text Tomáš Živor a Michaela Gemrotová). Druhý finálový večer si Michaela vybrala ústřední melodii poslední Bondovky – Spectre, kterou známé v podání Sama Smitha – Writing´s On The Wall.

Na závěrečném ukončení festivalu získala Michaela Gemotová zvláštní cenu prezidenta Běloruska „Славянская надежда“, která je udělována teprve podruhé ve své historii a to za nejlepší přednes, výraz v interpretaci písní. V hodnocení poroty se umístila Češka v první polovině všech finalistů. Grand Prix získalo Bělorusko. První místo si odnesl zástupce Kazachstánu. Michaela určitě ostudu sobě, ani České republice, neudělala. Z původně více než 300 přihlášených interpretů z celého světa byla vybrána porotou do semifinálové 21. Z té pak postoupila mezi posledních 15 finalistů.

Foto: archiv

 

reklama

reklama

Michaela Gemrotová okouzlila Bělorusko! Dostala cenu od prezidenta Lukašenka!

reklama