Markéta Mátlová je pirát silnic? Policistům prý vždycky ujede!

Nebývá pravidlem, aby se mezi motorkáři objevovalo příliš mnoho žen. Jistě, jako spolucestujících je jich hodně ovšem za řídítky jsou vidět spíše poskrovnu. Jednou takovou výjimkou je sopranistka MARKÉTA MÁTLOVÁ (31), která krotí nezbedný jednostopý stroj už pořádně dlouho.

A nutno říct, že jí to jde dobře. „Řízení byla vždycky moje vášeň. V osmnácti jsem si udělala řidičák na auto a skútr a v jednadvaceti na velkou motorku. A od té doby jsem v jejím sedle hodně často. Zřejmě jezdím dobře a bezpečně, v souladu s pravidly, protože do dneška jsem nezaplatila ani korunu na pokutách. Ovšem na druhou stranu to může být i tím, že strážcům zákona vždycky ujedu,“ se smíchem vysvětlila Markéta, kterou jsme zastihli při příjezdu do branického AVF studia, kde chystá svoji další desku.

„Já jsem před rokem a půl natočila jedno cédéčko s názvem Simple Thing a ačkoli moje doména je opera, tak na něm jsou filmové melodie plus jedna skladba, kterou jsem složila já. Doslova mě do něj vyhecovali moji přátelé. A jelikož na něm nebylo nic českého tak jsem se rozhodla, že udělám takovou poctu naší hudbě,“ uvedla Mátlová.

Deska Simple Thing byla pohlazením po duši a měla u posluchačů velký úspěch a v podobný nebo větší věří celá parta kolem chystané novinky, která se bude jmenovat Perfect Day. Bude prý pohodová, příjemná a přes anglický titul převážně česká.

Foto: Herminapress

 

reklama

reklama