Lukáš Pavlásek: Tanec nehrozí, budu Na stojáka!

Už po poněkolikáté zavítá komik a bavič LUKÁŠ PAVLÁSEK (37) na tradiční Sázavafest, který proběhne od 4. – 6. srpna ve Světlé nad Sázavou. Na včerejší tiskové konferenci k této očekávané události se nechal slyšet, že muziku rozhodně může a navíc setkání domácích i zahraničních interpretů a skupin si nemůže nechat ujít.

A jak to měl on, když mu bylo náct? „Jako puberťák jsem samozřejmě i já měl kapelu. A muzicírovali jsme docela dlouhou dobu, pak jsem ovšem zjistil, že mám hudební hluch místo sluchu a nechal jsem toho. Láska k hudbě mi ale zůstala a tak se na Sázavafest opravdu třesu. Ovšem pozor, ne jako zpěvák a už vůbec ne jako tanečník. Tanec prostě ode mě nehrozí, budu tam účinkovat spolu s kolegy v programu Na stojáka, který bude součástí téhle akce. Jo, a také budu číst ze své knížky, takže mí příznivci i nepříznivci se mají nač těšit,“ uvedl Lukáš Pavlásek.

Četba to ovšem nebude jediná. Z rukopisu chystané knihy, která by měla vyjít v závěru roku bude předčítat i spisovatel Michal Viewegh. „Ani já nebudu na Sázavafestu nováčkem a pro tentokrát si připravuji čtení z připravovaného románu Dva muži ve člunu. Prosím, nezaměňovat s knihou Jeroma Klapky Jeroma Tři muži ve člunu. Moje kniha je úplně o něčem jiném, což se posluchači a návštěvníci Světlé nad Sázavou na vlastní uši dozvědí,“ nechal se slyšet Viewegh.

Jak informovali organizátoři, kromě zmíněné nehudební dvojice přijede samozřejmě na festival kvanta kapel. V letošním šestnáctém ročníku se mj. představí nejen to nejlepší z české hudební scény, ale i velké zahraniční hudební hvězdy. Chybět nebudou třeba Marcus Meyna, frontman elektronické skupiny Camuflage, přijede rakouská punk-rocková kapela Kity in, americká zpěvačka MegPfeiffer, ze Slovenska dorazí No Name a z domácí scény se do Světlé chystají tradičně Monkey Business, Chinaski, Petr Kolář, Ewa Farna, Pavel Callta, ale i Kamil Střihavka, Lucie Bílá a mnoho dalších sólistů i skupin.

Foto: Herminapress

 

reklama

reklama