Lucie Benešová se pochlubila, co měla ráda jako malá. Možná vás to překvapí

Ve středu 15. listopadu se v odpoledních hodinách v pražském knihkupectví na Chodově konala autogramiáda charitativního kalendáře Fantastická 13. Hlavními hrdiny, které jste zde mohli porovnat se svými komiksovými zpodobněními, byli oblíbené české celebrity. Mezi nimi i Lucie Benešová.

LUCIE BENEŠOVÁ (43) se na křtu objevila po boku dalších známým celebrit. Mezi nimi byli třeba herci a muzikáloví zpěváci David Gránský s Milanem Peroutkou, charismatická Adéla Gondíková nebo právě nestárnoucí Lucie Benešová.

Atmosféra byla velmi přátelská a díky fotobuňce si návštěvníci autogramiády mohli odnést s sebou fotografii sebe se svými idoly. A kdo je takovým akčním hrdinou nebo superhrdinou pro Lucii Benešovou.

„Moc se mi líbí stvárnění mě a kamarádky Dany Batulkové v kalendáři a mám radost, že nám věnovali právě prosinec, je to můj oblíbený měsíc. Mám z toho radost. Je to takový adventní čas, který mám hrozně ráda“, komentuje svůj obraz herečka Lucie Benešová.

„Já akční filmy moc nesleduji, asi nejakčnější hrdina za můj život je Harry Potter.“, směje se půvabná herečka. „Když jsem byla malá, tak jsem ale měla ráda komiks o starých pověstech českých, a díky tomu, musím říct, si pamatuji hodně věcí z dějepisu. Jmenovalo se to Staré pověsti české, jsou malované jako komiks a pamatuji si do dneška, že mě to bavilo.“, vypráví Lucie.

Za realizací kalendáře stojí charitativní organizace Solnička, která dlouhodobě pomáhá dětem s cystickou fibrózou a dalšími těžkými onemocněními. Jejím hlavním aktuálním cílem je zpříjemnit podmínky, ve kterých se tyto děti léčí.

„Psychika je jedním z klíčových faktorů pro úspěšné zvládnutí nemoci, proto jsme přišli s projektem „Tematické pokojíky pro malé pacienty“. Ze všedních nemocničních pokojů vytváříme ve spolupráci s nejrůznějšími malíři a umělci místa plných zvířátek, barev a radosti, které by v dětech probudily trochu pozitivních myšlenek a fantazie. Aby aspoň na chvíli zapomněli, že jsou nemocné,“  říkají ředitelka spolku Alena Bradáčová a ambasadorka Solničky Elisavet Charalambidu. Kalendář lze zakoupit na webu spolku Solnička nebo v síti knihkupectví.

reklama

reklama