Komedie Indián: příjemné překvapení v záplavě mainstreamových československých filmů

Jeden z nejlepších českých herců, který si podmanil i Hollywood. To je Karel Roden. Když se v nějakém filmu objeví, většinou je to záruka kvality. Bude to platit i o netradičním snímku Indián, který měl premiéru před pár dny?

Kromě Rodena slibují zajímavou podívanou i další hvězdy, jako je Vica Kerekes, Martin Myšička, Jaroslav Dušek či pro českého diváka neokoukaní polští herci jako například Daniel Olbrychski.

Když odhlédnete od kulturních či duchovních nedostatků, budete se dobře bavit od začátku až do konce. Indián je přece jen od začátku prezentován jako komedie, ne historický snímek postavený na faktech nebo snad dokument. Jeho cíle jsou někde jinde. Režisér Tomáš Svoboda „usadil“ Karla Rodena do role, která je pro něj nevšední, ale rozhodně byl neřekl nevhodná. To, jak v roli působí posuďte sami po zhlédnutí filmu.

Pravdou je, že kritika se snaží Indiánovi vyčítat mnohé. Je to samozřejmé a logické. Žádný film není perfektní a vždy se něco najde. Tentokrát se ale kritici do své práce obuli s možná až příliš velkým zaujetím a nehodnotí film jako celek. Indián je i přes všechny svoje nevšední a šílené prvky dobře zvládnutý film, který nebyl ošizen o kvalitní technické zpracování. A to je důležité vyzdvihnout. Kamera není nudná, mnohdy nabízí zajímavé úhly pohledu a spolu s hudbou vytvářejí dobře fungující kompozici. Nic, za co by se měl kdokoli stydět. Takový lepší český průměr. Producentům Indiána kritika natolik nevadí. Tvrdí totiž, že není lepší PR, než když je divák kritikou „donucen“ přesvědčit se sám na vlastní oči. Jisté je, že film vybočuje z mainstreamové tvorby v České republice, což je skvělá zpráva a velmi příjemná změna. Je na každém, jak k filmu přistoupí a co si z něj odnesou.

reklama

reklama