Karel Heřmánek: Jsem zodpovědný ochutnávač, ale s kastrolem mě neuvidíte!

Už nějakou dobu, rok, dva či tři o tom teoretizují. Teď ovšem mají jasno. Manželé KAREL HEŘMÁNEK (68) s manželkou Hankou si prý vyrazí „vyčistit“ hlavy a zrekreovat těla v blízké budoucnosti do Thajska. A rozhodl o tom včerejší večer.

Principál Divadla Bez zábradlí přijal totiž nabídku thajského velvyslance a jeho manželky na uspořádání Večera thajské kultury a propůjčil svůj kulturní stánek na tuto akci. „Panu velvyslanci se u nás moc líbilo, měl radost z prostor, které jsme na uspořádání večera nabídli, a vlastně teď už mohu konstatovat, že spokojenost byla oboustranná a pro nás i inspirativní,“ řekl Karel Heřmánek.

Spokojena byla i partnerka Hanička. „Mně se program strašně moc zamlouval. Před mnoha lety jsem dělala lidový tanec a nikdy jsem nevynechala možnost navštívit soubory, které tehdy do Čech přijížděly, takže mi program připomněl moje mládí. Taneční čísla, loutky a ochutnávky thajských pokrmů byly určitě nejen pro mne, ale i početné hosty, atraktivní podívanou i zajímavou zkušeností pro chuťové pohárky. Osobně mám asijskou kuchyni ráda a mám několik receptů, které se mi osvědčily. Třeba takové thajské kuře je pochoutka, která se prostě nedá odmítnout,“ vysvětlila Hanka Heřmánková.

Manžel Karel rovněž se zájmem sledoval tradiční tance a testoval pochutiny, ovšem, jak prozradil, jde-li o speciality, nebo vlastně vaření vůbec, ke sporáku se příliš nehrne. „Jsem zodpovědný ochutnávač, ale
s kastroly a kvedlačkami mě neuvidíte. Ne, kuchtík jsem nebyl a už to ani neplánuji, ovšem dobré jídlo ocenit dokážu. A asijská krmě se mi zamlouvá,“ prozradil principál. Kvalitu a chuť nabízených dobrot oceňovala i jeho snacha Nikol Kouklová. Karel Heřmánek junior odpočíval doma po tenisu a jeho manželka zatím testovala jídla, která by prý perspektivně zařadila na jídelní lístek.

Foto: Herminapress

 

 

reklama

reklama