Karel Gott uvedl Jiřinu Bohdalovou do Síně slávy

Byla to včera v Divadle Perštýn velká sláva. V hledišti i na jevišti se představila řada známých herců a zpěváků, kteří si přišli nejen zpříjemnit odpoledne, ale někteří si odnesli i ceny z vyhlášení výsledků ankety o Mistra zábavního umění. Tu uspořádalo stejně jako koni a předloni Umělecké sdružení Artes a členové Kolegia zábavního umění, což je společenství zhruba tří stovek umělců. A tedy těch, kdo rozhodují o tom, kdo se stane Mistrem zábavního umění.

„Je to pro mě velká čest. Tohle není o přízni diváků a posluchačů, které si užívám už řadu let, ale o tom, že hlasy dávají kolegové z kumštu. A skvělé je i to, že mně tohle ocenění předával Karel Gott, který je získal před dvěma lety. Jsme dlouholetí přátelé a hodně jsme toho spolu zažili a užili a doufám, že nás ještě hodně společných setkání čeká,“ nechala se slyšet Bohdalová.

„Já jsem dostal tohle ocenění před dvěma lety, asi proto, že jsem postarší, takže si museli organizátoři pospíšit. Dneska uvádím Jiřinu do Síně slávy a i já si toho cením a věřím, že nás bude ještě hodně dlouho těšit jak v divadle, tak i ve filmu,“ s úsměvem uvedl Karel Gott a jako tradičněji nenápadně dorazil, tak i zmizel.

A komu se letos vedlo v dalších kategoriích? Mistrem mezi režiséry se stal Jiří Menzel. Cenu pro něj převzala jeho manželka Olga s dcerami. „Nebudu dlouho mluvit, ale musím vám říci dobrou zprávu, že Jiří je doma s námi,“ řekla při předávání ocenění Olga a Anička mu do knihy oceněných namalovala Smolíka.

Mezi dalšími oceněnými byli v pěvecké kategorii Václav Neckář a Jitka Molavcová, Mistrem mezi hudebními skladateli se stal Jaroslav Uhlíř, Jiří Škorpík vyhrál kategorii hudebních aranžérů, Eduard Krečmar byl první coby textař, entertainerem roku se stal Jiří Korn atd. atd.

Foto: Herminapress

reklama

reklama